Реклама

Інноваційний сенсорний проектор здатний проектувати чіткі зображення на нерівні поверхні

( 4 Голосів, Всередньому: 3.75 із 5 )
Monday, 14 May 2012

мобільний мікропроектор, інститут ФраунгофераЯкщо взяти смартфон, обладнаний звичайним малогабаритним проектором, і навести його на нерівну поверхню або на плоску поверхню, але під гострим кутом, то деякі частини зображення вийдуть не у фокусі, вони будуть розмитими. Але якщо у телефоні буде встановлений новий дослідний проектор, розроблений дослідниками інституту Фраунгофера (Fraunhofer Institute for Applied Optics and Precision Engineering), які взяли за основу будову ока комах, то зображення буде завжди яскравим, чітким і контрастним. Крім цього користувачі можуть взаємодіяти з віртуальним дисплеєм, торкаючись різних частин зображення.

Хитрість полягає у тому, що система складається не з одного проектора, на чипі знаходяться 200 мікропроекторів. Кожний із цих мікропроекторів відображає все зображення повністю і їхні промені одночасно накладаються на поверхню. Фокус кожного мікропроектора може бути встановлений на одну окрему відстань між проектором і поверхнею проекції. У смартфоні для встановлення фокусної відстані використовується вбудована камера і датчик положення апарату. Це все зводиться до того, що для кожної точки поверхні зі складною формою завжди виділяється проектор, зображення якого знаходиться у фокусі.

мобільний мікропроектор, інститут Фраунгофера

Крім того, що результуюче зображення складається з 200 різних зображень, проектори накладають на зображення сітку з ліній світла в інфрачервоному діапазоні, яке є невидимим для людського ока. Це дозволяє більш точно визначити рельєф поверхні проекції та зареєструвати сторонні об'єкти, такі як пальці користувача, що рухаються в області проекції. За допомогою такої техніки користувач може виконувати на віртуальному проектованому екрані всі дії, які можна здійснювати за допомогою звичайного сенсорного екрана.

Дослідний зразок нового світлодіодного проектора має розміри 2 на 2 сантиметри. За інформацією від розробників технологія виробництва таких проекторів повністю сумісна із сучасними виробничими технологіями, завдяки чому масове виробництво таких проекторів може бути налагоджене у найближчий час. Але, знадобиться ще якийсь час, перш ніж у продажі з'являться смартфони з такими вбудованими проекторами, а пов'язано це, у першу чергу, з відносно високим енергоспоживанням проектора, що спричиняє необхідність застосування акумуляторних батарей високої ємності.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org