Реклама

Надслизьке покриття для скляних пляшок дозволить економити мільйони тонн харчів

( 6 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Sunday, 27 May 2012

liquiglideВчені з Масачусетського технологічного інституту розробили «надслизьке» покриття для внутрішньої поверхні пляшок під назвою LiquiGlide. Покриття являє собою щось на зразок структурованої рідини, яка, будучи твердою, залишається слизькою, що дозволяє наносити її на внутрішні поверхні пляшок із кетчупами, майонезами та іншими соусами.

Усім відомо, наскільки важко витрусити із пляшки залишки кетчупу. Так за результатами дослідження компанії Heinz, кетчуп виливається зі скляної пляшки зі швидкістю 0,028 миль за годину (0,01 метра за секунду, що є близьким до швидкості руху Галапагоських черепах), а за рік у смітник потрапляє близько 1 млн. тонн залишків соусу, що налипнув на внутрішню поверхню. У зв'язку з цим, використання нового покриття, завдяки якому соус просто миттєво вислизає з пляшки, приведе не лише до економії харчових продуктів, але і до заощадження часу та "нервів".

Спочатку команда переслідувала інші цілі: дослідження було спрямоване на пошук захисту від зледеніння, для запобігання засмічень у нафто- і газопроводах, а також для запобігання намоканню різних поверхонь таких, як, скажімо, скло. Однак нове застосування винаходу має не менш важливе значення.

Покриття зроблене з нешкідливих для здоров'я матеріалів і може застосовуватися для будь-якого харчового пакування (у майбутньому воно може знайти застосування й у ряді інших областей). Як пояснив керівник розробки Дейв Сміт: "Його склад поки що не розголошується, оскільки досі очікується отримання патенту на винахід".

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: techvesti.ru