Реклама

Зелений чай сповільнює набір зайвої ваги

( 4 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Wednesday, 05 October 2011

зелений чайЗелений чай може сповільнювати набір зайовї ваги, тому його можна використовувати як ще один засіб боротьби з ожирінням, вважають співробітники Університету штату Пенсільванія (США).

Професор Джошуа Ламберт і його колеги провели експеримент на мишах. Тварин поділили на дві групи і годували їжею з високим вмістом жиру. Одній групі також давали епігалокатехін-3-галат (EGCG) - речовина, що міститься у більшості сортів зеленого чаю.

Наступне обстеження гризунів показало, що представники EGCG-групи набирали вагу на 45% повільніше, ніж родичі, що не одержували чайну добавку. Крім того, у мишей, що вживали інгредієнт зеленого чаю, майже на 30% збільшилася кількість фекальних ліпідів. Це значить, що EGCG дійсно обмежує всмоктування жиру в організмі.

Цікаво, що зелений чай не вгамовував апетит гризунів: обидві групи споживали однакову кількість жирної їжі, причому їм дозволялося їсти у будь-який час.

Дослідники відзначають, що для того аби в організм надходив той обсяг епігалокатехіну-3-галату, що використовувався в експерименті, людині потрібно пити до десяти чашок зеленого чаю щодня. Втім, на думку професора Ламберта, для контролю ваги буде досить і декількох чашок напою. Слід пам'ятати, що рекомендована норма споживання зеленого чаю - не більше 1,2 літра на день.

Результати експерименту опубліковані у журналі Obesity.

Також раніше було встановлено, що вживання зеленого чаю допомагає запобігти захворюванням очей, захищає від раку ротової порожнини, зменшує ймовірність появи деяких видів рака крові, а також скорочує рівень ліпопротеїна низкої щільності («поганий холестерин») і холестерину у цілому.

 

 

За матеріалами: science.compulenta.ru