Реклама

Ультразвукові хвилі стимулюють регенерацію клітин

( 6 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Saturday, 22 October 2011

УЗД регенераціяНезвичайне використання досить тривіальної у наш час медичної процедури практикують лікарі з Королівського лазарету у Глазго. В якості ранозагоюючого засобу у складних ситуаціях вони використовують... УЗД.

Мабуть кожний хоч раз у своєму житті зіштовхувався із процедурою ультразвукового дослідження. Вперше для діагностики його застосували ще у 50-х роках минулого сторіччя. У наступні роки використання вчені відкрили, що ультразвук також має протизапальними та розсмоктуючими властивостями.

Нещасний випадок з Гері Денхемом допоміг дізнатись про ще одну корисну властивість УЗД. Справа у тому, що пацієнт, про якого йде мова, впав із шестиметрової висоти і отримав вісім переломів щиколотки. Травма була настільки сильною, що йому загрожувала ампутація кінцівки.

Можливо, безвихідність і підштовхнула Денхема до експерименту: він наніс гель на зонд і протягом 20 хвилин апарат просвічував його переломи ультразвуком. У результаті, переламана кістка зрослась настільки швидко, що всі вважали видужання Гері мало не медичним чудом. Це і не дивно, адже він повністю одужав вже через 4 місяці.

Як прокоментував цей дивний ефект хірург-ортопед Ангус Маклін, скоріш за все справа у підвищеній вібрації клітин під дією ультразвуку. Це, можливо, стимулює процес регенерації кісткової тканини.

Курс подібної УЗД-терапії коштує близько 1 тис. фунтів стерлінгів, тому поки її практикують винятково для пацієнтів із множинними переломами.

 

 

За матеріалами: scienceblog.ru