Реклама

Бактерії йогуртів не спричиняють істотного впливу на процес травлення

( 3 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Sunday, 30 October 2011

йогурт мікрофлораПо телевізору ми раз у раз бачимо рекламу йогуртів, які, як обіцяють виробники, нормалізують мікрофлору кишечника і змушують її працювати, як годинник. У Вашингтонському університеті у Сент-Луїсі (США) вирішили перевірити, чи так це насправді. Початкові результати невтішні — діляться у своєму звіті дослідники.

Для того, щоб перевірити наскільки корисні біоактивні йогурти, вчені запросили сім пар однояйцевих близнюків. Внаслідок того, що генетичний код у них ідентичний, то і склад мікрофлори кишечника також схожий між собою. За умовами експерименту при однаковому харчуванні один із близнюків регулярно пив йогурт.

Подальші аналізи показали, що кисломолочні бактерії анітрохи не затримувались у кишечнику. Ймовірно, як говорить керівник дослідження Джефрі Гордон, вся справа у тому, що «корінних» мешканців кишечника трильйони, а тих бактерій, що надходять із популярним кисломолочним продуктом, усього якісь мільйони, тому вони не спричиняють істотного впливу на мікрофлору.

Дослідники провели також експеримент на гнотобіонтних мишах, тобто таких, у яких при народженні не було власної мікрофлори. Їм у кишечник підселили 15 видів мікроорганізмів, які характерні для людини. Далі, знову ж годували йогуртом. Результати виявились аналогічними тим, що одержали на близнюках.

 

 

За матеріалами: scienceblog.ru