Реклама

Боротися з астмою допоможуть спеціальні бактерії у шлунку

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Monday, 18 July 2011

Helicobacter pyloriФахівці з Університету Цюріха та Медичного центру університету Майнца знайшли нову зброю проти астми – бактерії виду Helicobacter pylori. За твердженням швейцарських і німецьких вчених, ці бактерії, якщо заселити ними шлунок, здатні підвищити опір організму природним алергенам, — повідомляється в науковій статті, опублікованій в Journal of Clinical Investigation.

Свою теорію вчені перевірили на лабораторних мишах. Одній групі гризунів бактерії H. pylori підселили в шлунок через кілька днів після появи мишей на світ. Другій групі гризунів у дорослому віці прищепили регуляторні Т-лімфоцити, які виробилися в інфікованих у дитинстві мишок. Подальші тести показали, що імунітет до алергійних агентів виробився в представників як першої, так і другої групи. З іншої сторони контрольна група мишей без Helicobacter pylori у шлунку виявилася обеззброєною перед астмою.

За словами вчених, їхнє відкриття черговий раз доводить, що алергія та астма - це покарання сучасної цивілізації за занадто суворі гігієнічні норми та бездумне приймання антибіотиків, а також забруднення екології. Нагадаємо, що всі ці фактори впливають на стан мікрофлори ШКТ.

 

 

За матеріалами: scienceblog.ru