Реклама

Усі люди неафриканського походження є нащадками неандертальців

( 4 Голосів, Всередньому: 4.75 із 5 )
Tuesday, 19 July 2011

неандерталецьВсі люди, що мають неафриканське походження, є нащадками неандертальців. До такого висновку прийшли вчені, що аналізували X-хромосоми людей з великої кількості різних країн. Робота вчених опублікована у журналі Molecular Biology and Evolution, а її короткий виклад приводить портал Discovery News.

Homo neanderthalensis і Homo sapiens - це близькорідні види, і вчені давно думали, що вони могли схрещуватися один з одним. Обидва види виникли в Африці. Вважається, що предки H. Neanderthalensis покинули цей континент у період від 400 тисяч до 800 тисяч років тому. При цьому предки H. sapiens вийшли з Африки та почали розселятися по інших територіях у проміжку між 80 тисячами та 50 тисячами років тому. Відповідно, до моменту зникнення неандертальців близько 30 тисяч років тому два види довго співіснували разом.

Автори нової роботи перевіряли, чи змішувалися між собою сучасні люди і неандертальці, досліджуючи послідовність ДНК жіночої статевої хромосоми у жительок усіх п'яти континентів. В цілому дослідники проаналізували 6092 хромосом і визначили, що, в середньому, у X-хромосомі сучасних людей неафриканського походження міститься близько дев'яти відсотків неандертальської ДНК. Ці результати вказують, що H. neanderthalensis і H. sapiens схрещувалися між собою вже після того, як обидва види покинули Африку.

Підсумки нової роботи підтверджують результати раніше проведених досліджень - за підсумками розшифрування повної послідовності ДНК неандертальця вчені під керівництвом Сванте Паабо встановили, що H. neanderthalensis схрещувались із сучасними людьми.

 

 

За матеріалами: lenta.ru