Реклама

Уся нафта та вугілля на Землі утворились завдяки єдиній водорості

( 3 Голосів, Всередньому: 3.33 із 5 )
Friday, 15 July 2011

водорість нафтаАмериканці виявили мікроводорість, яка "дала початок" усім сучасним земним запасам нафти та кам’яного вугілля. Дослідники впевнені, що вона одна стала причиною нагромадження цих природних ресурсів.

Команда дослідників під керівництвом професора Джо Чаппела з Університету Кентуккі знайшла мікроорганізм, що став основою всіх запасів нафти та вугілля у світі. В даний момент вчені працюють над генетичною модифікацією цього мікроорганізму, що може стати унікальним джерелом палива і вирішити енергетичні проблеми Землі.

Раніше вчені встановили, що нафта та вугілля утворилися в результаті життєдіяльності мікроорганізмів, які жили на планеті більше 500 мільйонів років тому. Сьогодні американські дослідники впевнені, що тільки один організм був безпосередньою причиною нагромадження цих природних ресурсів. Це мікроводорість Botryococcus braunii, яка має хімічні "відбитки" у всіх видах нафти. Оскільки із перебігом тривалого часу нафта перетворюється у вугілля, водорість є також джерелом і цього твердого палива.

"Ще більш захоплюючим фактом є те, що ця унікальна водорість існує дотепер і може бути ціллю досліджень для великої хімічної та нафтохімічної промисловості",- говорить Джо Чаппел.

Незважаючи на пророблену величезну "роботу" по створенню сучасних нафтових і вугільних запасів, Botryococcus braunii росте дуже повільно, тому у своєму природному вигляді не дуже придатна як джерело для біопалива. Однак вчені можуть використовувати гени Botryococcus braunii для створення альтернативних мікроорганізмів, які будуть здатні до ефективного та швидкого біосинтезу вуглеводнів.

В наш час уже існують успішні приклади виділення необхідних генів, що характеризуються високою біохімічною активністю, і впровадження їх у геном дріжджів. В результаті утворюються невибагливі живі джерела біопалива, які в перспективі можуть стати поновлюваною альтернативою традиційному нафтовидобутку.

Використання генів Botryococcus braunii має величезні переваги, тому що цей мікроорганізм має унікальний молекулярний механізм для виробництва вуглеводневої сировини. Подібних якостей не має жодна відома бактерія, що, власне, і доведено величезними запасами нафти та вугілля, які сотні мільйонів років тому почала створювати Botryococcus braunii. Перенесення унікальних генів водорості в невибагливий організм, який швидко росте, дозволить створювати дешеві і високоефективні біореактори для виробітку палива.

 

 

За матеріалами: rnd.cnews.ru