Реклама

Атомні електростанції пропонують використовувати для промислового виробництва водню

( 6 Голосів, Всередньому: 3.67 із 5 )
Tuesday, 05 June 2012

водень з АЕСЕксперти запропонували пристосувати атомні електростанції для одержання водню. Водневе паливо найбільш перспективне з екологічної точки зору, тому що при його спалюванні утворюється звичайна вода і не виділяється вуглекислий газ, що викликає парниковий ефект.

Дешевий спосіб одержання водню запропонував Ібрахім Хаміс, представник Міжнародного агентства з атомної енергії на конгресі Американського хімічного товариства. На думку Хаміса, якщо пристосувати атомні електростанції для виробництва водню, то вже у найближче десятиліття він почне витісняти бензин і дизельне паливо.

«Використання водню дозволить знизити нашу залежність від нафти як джерела палива для транспортних засобів і від вугілля, яке використовується для виробітку електроенергії», - вважає експерт. За його словами, зараз у світі експлуатуються 435 атомні реактори, і незабаром цей список повинні поповнити реактори, що виробляють водень.

У цей час більшу частину водню одержують із природного газу або вугілля, у результаті чого в атмосферу потрапляє вуглекислий газ. Набагато більш екологічно, але і більш дорого, одержувати водень у результаті електролізу води, коли молекули H2O під дією електричного струму розпадаються на кисень і водень. Проводити електроліз ефективніше і дешевше, якщо вода знаходиться у формі пари, через яку пропускають електричні розряди.

Все це робить атомні електростанції ідеальним інструментом для одержання водню. З одного боку, вони генерують електрику, з іншого боку - нагрівають воду до стану пари за рахунок енергії атомного розпаду. Хаміс вважає, що вже теперішнє покоління атомних електростанцій може використовувати дешеву електричну енергію для одержання водню у нічні години, коли її споживання населенням і підприємствами падає.

У майбутньому нові атомні реактори можуть бути обладнані для здійснення особливого, високотемпературного електролізу, що буде ще більш ефективним. За словами Хаміса, у деяких країнах вже зараз обговорюється можливість створення нового покоління атомних електростанцій, які будуть здійснювати високотемпературний електроліз і виробляти дешеве водневе паливо.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: infox.ru