Реклама

Нова хімічна реакція дозволить виробляти напівпровідник із вуглекислого газу

( 4 Голосів, Всередньому: 4.75 із 5 )
Thursday, 24 May 2012

нітрид вуглецюМатеріалознавець з Мічиганського технологічного університету відкрив хімічну реакцію, яка не лише поглинає вуглекислий газ, що призводить до виникнення парникового ефекту, але і створює щось корисне на виході. Крім цього, реакція проходить із виділенням енергії.

Створення вуглецевих продуктів із CO2 вже давно не новина, але молекули вуглекислоти настільки стабільні, що на протікання цих реакцій доводиться витрачати чимало енергії. Якщо цю енергію створювати з викопного палива, то у результаті цих хімічних реакцій в атмосферу потрапить ще більше вуглекислоти. Таким чином, аж до теперішнього моменту не існувало такої реакції, що дозволила б повернути назад процес глобального потепління.

Дослідницька команда під керівництвом Юн Ханг Ху, розробила реакцію між вуглекислотою та Li3N, продуктами якої є два хімікати: аморфний нітрид вуглецю (C3N4), напівпровідник; а також ціанамід літію (Li2CN2), компонент добрива. Вона протікає з виділенням тепла.

аморфний нітрид вуглецюАморфний нітрид вуглецю

"У ході реакції відбувається перетворення CO2 у твердий матеріал", - сказав Ху. "Це було б уже добре, навіть якби реакція не виробляла корисні матеріали, що робить її ще кращою".

Скільки енергії при цьому виділяється? Досить велика кількість. Команда Ху додала вуглекислий газ до менш ніж одного граму Li3N при температурі у 330 градусів за Цельсієм, у результаті чого навколишня температура майже миттєво підскочила до 1000 градусів по Цельсію, що приблизно відповідає температурі лави, що витікає з вулкану.

Дану роботу фінансував Національний науковий фонд США. Вона була опублікована у журналі Journal of Physical Chemistry.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: globalscience.ru