Реклама

Вчені розробили ефективне та надійне штучне серце, яке не б'ється

( 5 Голосів, Всередньому: 4.80 із 5 )
Saturday, 18 June 2011

штучне серцеВ уявленні людей пульс є однією з основних ознак життя. Однак американським вченим вдалося розробити метод, що дозволяє підтримувати циркуляцію крові в організмі без звичного серцебиття.

Дослідники всього світу витрачають величезну кількість зусиль на розробку ідеального штучного серця, що не виходило б з ладу, не зношувалося, не викликало формування тромбів і не підвищувало ризик інфікування. Схоже, що докторам Біллі Кону та Баду Фрейзіру з Техаського інституту здоров'я вдалося вирішити це завдання. Однак особливість їхнього дітища полягає в тому, що воно зовсім не відповідає традиційним уявленням про серце. Воно не "б'ється", а його робота, відповідно, не викликає пульсації судин. Тому, якщо згодом пацієнтам почнуть імплантувати подібні пристрої, результати їхньої електрокардіограми (ЕКГ) будуть виглядати як пряма лінія.

В основі розробки лежить технологія, застосовувана при серцевій недостатності з 80-х років. Допоміжну шлуночкову систему зазвичай використовують для підтримання роботи одного з шлуночків серця. У цю систему входить ротор з лопатями, що обертається, створюючи безперервний потік крові.

Для того, щоб забезпечити функціонування двох кіл кровообігу, звичайно підтримуваних правою та лівою половинами серця, дослідники з'єднали дві допоміжних шлуночоквих системи і протестували пристрій, що вийшов, на телятах. На сьогоднішній день у них під опікою перебуває 8-місячна тварина, серце якої хірургічним шляхом замінили на описаний двороторний насос. Теля виглядає цілком здоровим і веде активний спосіб життя. Після тестування на 38 телятах розробники пішли далі й запропонували імплантацію пристрою 55-літньому Крейгу Льюїсу, що помирав від амілоїдозу. Серце цього пацієнта було настільки сильно ушкоджене, що, за словами лікарів, йому залишалося прожити всього 12 годин. Льюїс і його дружина погодилися на операцію, що подарувала йому ще місяць життя, після чого він помер внаслідок відмови інших життєвоважливих органів.

За словами розробників, незважаючи на очевидний успіх, до впровадження нового штучного серця в клінічну практику їм слід виконати ще чимало роботи. Необхідно визначитися з остаточною конструкцією пристрою, знайти виробника та подати заявку на офіційне схвалення в Управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США.

 

 

За матеріалами: cnews.ru