Реклама

Серцебиття людини можна використовувати як універсальний ключ та пароль

( 7 Голосів, Всередньому: 4.29 із 5 )
Saturday, 18 February 2012

серцебиття - універсальний парольКоманда вчених з Національного університету Чанга Хсінга у Тайчжуні, Тайвань, розробила технологію захисту, що заснована на використанні унікальності биття серця кожної людини. Завдяки такій технології можна буде розблокувати Ваш комп'ютер, відімкнути двері у Вашому житлі або автомобілі просто доторкнувшись пальцем до поверхні спеціального датчика.

Прочитавши дані електрокардіограми з долоні людини, система складає "цифровий підпис" биття серця людини. Потім, використовуючи апаратні та програмні алгоритми дані підписи перетворюються в унікальний ключ системи криптозахисту. Криптологічна стійкість такого ключа досить висока, адже удари биття серця у тієї ж самої людини дещо відрізняються один від одного і ключ у кожному випадку виходить унікальним. Для подальшої роботи з отриманими ключами використовується математика, в основі якої лежать принципи теорії хаосу, і яка допускає такі невеликі флуктуації і у вихідних даних, і в одержуваних результатах.

Кінцевою метою дослідників, очолюваних Лін Чун-Лянгом (Chun-Liang Lin) є створення ідеальної криптографічної системи захисту для зовнішніх жорстких дисків. Використовуючи простий дотик пальця до поверхні пристрою можна буде відкривати та закривати доступ до даних, що зберігається на диску. Окрім цього, така система може застосовуватися в системах безпеки, у системах ідентифікації особи, та й просто як ключі від автомобіля чи житла.

Опис проведених досліджень і реалізованих алгоритмів такої "серцевої" системи криптозахисту будуть опубліковані у найближчому випуску журналу "Information Sciences".

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org