Реклама

Японці планують збудувати "небесні селища" для захисту від майбутніх цунамі

( 7 Голосів, Всередньому: 3.86 із 5 )
Tuesday, 21 February 2012

Небесне селищеСтихійне лихо, якого зазнала Японія 11 березня 2011 року, називають землетрусом Тохоку - на цей північно-східний регіон Японії прийшовся найпотужніший удар. Щоб захистити Тохоку від майбутніх цунамі, токійський архітектор Кіїтіро Сако розробив проект «небесного селища», що має шанси на реалізацію.

Tohoku Sky Village від студії SAKO Architects - це, простіше кажучи, підняті на рівень 10-20 метрів ділянки суші, забудовані будинками та маючі всю необхідну для життя інфраструктуру.

По суті це населені острови на землі, які за нормальних умов діють як звичайні поселення, а у випадку лиха стають притулком для всіх оточуючих жителів.

Небесне селище

Як повідомляє New Scientist, «небесне селище Тохоку» - не просто політ фантазії. Начебто мер міста Наторі включив створення одного такого острова у план реконструкції, й інші муніципалітети можуть вчинити так само. На цю тему розгорнулася жвава дискусія.

Небесне селище

У самому центрі кожного «небесного селища» планується розмістити головну адміністративну будівлю, у якій будуть знаходитись муніципалітет, школа, центр відпочинку і так далі (ілюстрації SAKO Architects).

небесне селище

Всередині височина являє собою трьохрівневу будівлю, причому на цих поверхах, за бетонними стінами півметрової товщини, можна розмістити все що завгодно - від складу і гаражу до магазину і ресторану (ілюстрації SAKO Architects).

Головний стримуючий фактор - висока ціна у 20 млрд єн (більше $250 млн). З іншого боку, Tohoku Sky Village неодмінно стане визначною пам'яткою архітектури й окупить частину витрат за рахунок туристів.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: membrana.ru