Реклама

Американських військових озброять ефективною пасткою для мух

( 8 Голосів, Всередньому: 3.75 із 5 )
Thursday, 23 February 2012

пастка для мух Florida Fly-BaiterСпівробітники інституту харчових продуктів і сільськогосподарських наук (IFAS) Університету Флориди розробили нову ефективну пастку для мух, призначену для використання військовослужбовцями, як повідомляється у прес-релізі університету. Проектування пастки здійснюється на замовлення Управління перспективних науково-дослідних проектів (DARPA). Нова мухоловка, що одержала назву Florida Fly-Baiter, може знищити набагато більше мух, аніж інші засоби, доступні на сучасному ринку.

Нехитрий пристрій являє собою звичайний прямокутник, пофарбований у яскраво синій колір із чорними поздовжніми смужками, які слугують приманкою. Ця приманка повністю просочена спеціальними ароматичними речовинами і отрутою. Смуги, що знаходяться на поверхні пастки нагадують тріщини у бетоні; тому що вважається, що комахам подобається ховатися у таких тріщинах. Мухи, що потрапляють у пастку, гинучи, накопичуються у ємності розташованій всередині пастки, або ж залишаються зовні.

Відповідно до результатів досліджень IFAS, синій колір є у три рази більш привабливим для комах, ніж жовтий, котрий завичай застосовують при виготовленні комерційних пасток. Прилетівши на яскраво синій колір і побачивши привабливу тріщину, муха проникає у неї, куштує приманку і відразу ж гине. У випробуваннях використовувалася мухоловка з єдиною дозою інсектициду, яка знищила 40 тисяч мух.

Як відзначають фахівці IFAS, головною перевагою такі пастки є збереження властивостей незалежно від кількості загиблих комах. Традиційні липучки з часом втрачають свою липкість внаслідок того, що їх обліплюють мухи. Fly-Baiter можна легко очистити від трупів комах, що накопичились всередині. А смужки, просочені інсектицидами, легко замінити. Fly-Baiter дозволяє застосовувати відразу кілька таких смужок відповідно до кількості мух у повітрі.

Розробка пастки виконується у рамках програми DARPA, яка передбачає створення засобів для захисту військ від літаючих комах різних видів, які є переносниками небезпечних хвороб, особливо таких як дизентерія, малярія, холера і тифоїдна лихоманка.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: globalscience.ru