Реклама

Надсучасний протез від DARPA практично нічим не поступається справжній руці

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Friday, 11 February 2011

протез рукиМеханічна кінцівка не тільки має дуже високу рухливість, але й може керуватись безпосередньо мозком. Пристрій сконструйований фахівцями Управління перспективних досліджень Міністерства оборони США (DARPA) і Університету Джонса Хопкінса у Балтіморі. П'ять років активної роботи й $100 млн інвестицій призвели до появи механізму розміром зі справжню руку, здатного рухатися майже так само завдяки 27 ступеням свободи.

Наприклад, штучна кінцівка може з'єднувати кінчики пальців і взаємодіяти з такими нескладними для нас, але майже недоступними для багатьох роботів пристроями, як прищіпки або слюсарні інструменти.

Більше того: якщо зараз механічна рука повторює рухи рукавички з датчиками, яку надягає розробник, то надалі це буде відбуватися за допомогою мікрочипа, що імплантується в мозок і відправляє сигнали нейронам. Хоча ця технологія вже використовується, важливо гарантувати, щоб людський організм не відторгнув чип і не заглушував його сигнали.

У найближчі півроку в DARPA мають намір почати клінічні випробування на п'яти пацієнтах. У випадку успіху пристрій може вийти на ринок через 4–5 років. Правда, крім чисто технічних труднощів, розробка може зіткнутися з бюрократичними перепонами: американське Управління по контролю якості продуктів і ліків (FDA) вимагає, щоб протез був готовий вже через декілька років. В іншому випадку проект може бути згорнутий.

Якщо штучна рука все-таки надійде в продаж, насамперед нею наділять військовослужбовців, які втратили верхні кінцівки. А слідом за ними - і простих громадян, яких паралізувало після хвороби або нещасного випадку.

 

 

За матеріалами: science.compulenta.ru