Реклама

Циклоїдальна турбіна вловлює до 99% енергії морських хвиль

( 1 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Sunday, 13 February 2011

енергія хвильУ невеликому водяному резервуарі в Колорадській лабораторії, дослідники з військово-повітряного центра створили пристрій, здатний збирати до 99% енергії морських хвиль. Цей експеримент показав, що авіаційні принципи можна використовувати для одержання енергії морів та океанів.

Дослідники використовували перетворювач енергії під назвою циклоїдальна турбіна, щоб захопити енергію умовних морських хвиль. Він здатний змінювати свій напрямок практично миттєво, і його устрій нагадує судновий крильчастий двигун, що встановлюють на буксирах.

Він складається з головного приводного вала та декількох гідрокрил, чий кут застосування може підлаштовуватись під хвилі, які змінюються. Головний вал паралельний до гребенів хвиль, відповідно до статті, у якій описується система, представлена на конференції американського інституту інженерів-механіків.

Принцип роботи системи нагадує рушійну установку гелікоптера, коли для того, щоб зміститися вліво-вправо або назад, необхідно змінити кут лопатей несучого гвинта вертольота. Саме тому в проекті беруть участь фахівці з військово-повітряних сил. Відповідно до прес-релізу, деякі з дослідників, задіяних у дослідженні, займалися вивченням гідроаеродинаміки для розробки військових літальних апаратів і космічних кораблів для НАСА.

Дослідження проводилося в рамках проекту національного наукового фонду по створенню першого у світі незакріпленого підводного перетворювача енергії хвиль. У ході серії експериментів, система змогла перетворити 95 відсотків енергії хвиль у механічну енергію, рухаючи вал. Інша енергія була поглинена гармонійними хвилями. Але після деяких доробок, команда, яку очолює доктор Стефан Сігал, змогла довести рівень перетворення енергії до 99 відсотків. Експерименти проводилися в невеликому резервуарі, на зменшеному у 1300 разів прототипі системи.

Їхній контракт закінчується вже у вересні, але отримані результати були настільки багатообіцяючими, що департамент енергетики виділив 400 000 доларів на створення моделі в масштабі 1 до 10. Після цього, команда займеться проблемами збільшення експлуатаційного періоду в умовах суворої погоди та розробкою методів передачі отриманої енергії на берег.

 

 

За матеріалами: globalscience.ru