Реклама

Повністю органічні дисплеї на основі ароматичних карбонілів згодом витіснять OLED

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Sunday, 20 February 2011

organic_svitloВчений із Мічиганського університету Джинсан Кім (Jinsang Kim) з колегами розробив новий вид матеріалу, що здатний фосфоресцирувати. Дотепер ця властивість була властива лише неорганічним або металоорганічним сполукам. Вчені створили органічний кристал, білий у видимому світлі та випромінюючий синє, зелене, жовте або жовтогаряче світло під дією променів ультрафіолету. Світіння різними кольорами вчені домоглися зміною хімічного складу матеріалу.

Нові світні матеріали мають перевагу перед органічними світлодіодами (OLED), з яких виробляють дисплеї з яскравими, насиченими кольорами. Хоча по OLED-технології вже виготовляють не тільки маленькі екрани для ґаджетів, але й повнорозмірні монітори та телевізори, вона як і раніше не підходить для великих екранів через складність виробництва та малого терміну служби. Крім цього, OLED-дисплеї, незважаючи на назву, не повністю органічні - у них, зокрема, використовуються метали.

organic_svitlo_big

"Ми вважаємо, що це перший приклад, коли органічні матеріали фосфоресцирують у достатньому ступені й можуть конкурувати з металоорганічними сполуками по яскравості та можливостям настроювання кольорів", - прокоментував розробку професор Кім.

Новий люмінофор демонструє квантовий вихід 55%. Квантовий вихід показує, скільки енергії збуджених електронів розсіюється у вигляді світла, а не тепла. В існуючих органічних матеріалів квантовий вихід майже дорівнює нулю.

organic_svitlo_formula
Хімічна структура речовини Br6A - члена нового класу фосфоресцентних матеріалів

Люмінофори Кіма створені на основі так званих ароматичних карбонілів, які самі по собі фосфоресцирують, але слабко й при особливих умовах. У новій речовині ароматичні карбоніли щільно пов'язані з галогенами в кристалічній структурі. Завдяки цьому з'єднанню виходить набагато більш яскраве світіння.

Дослідники відзначають, що розроблений ними метод простий і дозволяє налагодити дешеве виробництво великих, гнучких і яскравих дисплеїв з дешевих компонентів.

 

 

За матеріалами: rnd.cnews.ru