Реклама

Американські студенти розробили сенсорний екран без фізичної поверхні

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Saturday, 14 May 2011

optic_sensorШироке розповсюдження смартфонів та планшетних комп'ютерів зробило сенсорні екрани дуже популярними, і керування за пальцями або стилусом використовується повсюдно. За допомогою винаходу студентів Texas A&M, продемонстрованого на виставці у Ванкувері, у засіб сенсорного керування можна перетворити будь-яку поверхню. 

Виглядає та функціонує цей пристрій у такий спосіб: спеціальна рамка, оснащена інфрачервоними випромінювачами та світлодіодами, закріплюється, наприклад, на екрані монітора, і фіксує місце розташування пальця або інших предметів, які проникнули в робочу область всередині рамки. Місце розташування об'єкта комп'ютер визначає по тому, які промені перекриті ним у цей момент.

optic_sensor_big2

Якщо розташувати кілька таких рамок одну на іншу, то комп'ютер буде також контролювати і відстань до екрану. А це значить, що при переміщенні об'єкта "вглиб" буде працювати "ефект натискання". В принципі, розмістити цей пристрій, який творці назвали "Zerotouch", можна не тільки на екрані, але й на столі, одержавши при цьому віртуальне полотно. Або навіть просто підвісити його в повітрі. На виставці була продемонстрована робота винаходу з комп'ютерною грою та графічним редактором.

optic_sensor_big1