Реклама

Компактний атомний годинник відтепер доступний на масовому ринку

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Thursday, 05 May 2011

атомний годинникМініатюрний атомний годинник на основі цезію Chip Scale Atomic Clock (CSAC) відтепер доступний на ринку, його вартість складає від $1500.

Будучи розміром із сірникову коробку, новий годинник у 100 разів менший, ніж його попередник. Було б цікаво відзначити, що мініатюрний атомний годинник був розроблений групою дослідників із Symmetricom Inc. Draper Laboratory і Sandia National Laboratories.

Названий Chip Scale Atomic Clock (CSAC), пристрій споживає всього 100 мВт. Він діє шляхом підрахунку швидкості електромагнітних хвиль, випромінюваних атомами цезію, якщо вони потрапили під вплив мікроскопічного лазерного променя.

Хоча насправді годинник не показує час, його творці стверджують, що пристрою знайдеться застосування. Наприклад, шахтарі або водолази, які не можуть використовувати GPS-пристрої, зможуть планувати точні операції з віддаленими членами команди. Це пов'язане з тим, що синхронізація їх часу буде розходитися менше ніж на мільйонну частку секунди за добу. Варто відзначити, що проект був профінансований DARPA.

 

 

За матеріалами: infuture.ru