Реклама

Незабаром снайпери стрілятимуть розумними кулями з лазерним наведенням

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Tuesday, 14 April 2009

rozumni_kuliТе, на що здатні сучасні снайпери інколи просто вражає. Але ще більш надзвичайні речі стануть можливі завдяки новим кулям із лазерним наведенням, які будуть здатні змінювати курс прямо в повітрі.

Кулі під назвою EXACTO (засоби ураження граничної точності), вартістю $22 мільйона, завдяки 'розумній технології' здатні розпізнавати потоки повітря та рухливі цілі, підлаштовуючи політ кулі таким чином, що вона точно зберігає курс. DARPA (Управління перспективних дослідницьких проектів міністерства оборони США), винахідник GPS та багато іншого, стверджує, що ця сенсаційна технологія забезпечить цілком нові можливості для збройних сил США.

Недостатньо вражає? Розробники DARPA у цей час працюють над 'розумними' кулями, які наводяться за допомогою лазерів і оптичної системи, що дозволяє бачити на відстані в кілька миль. Дослідники агентства сподіваються створити нову оптику, що забезпечить снайперам смертоносну точність із дальністю дії до 2000 метрів при швидкості вітру до 64км/год.

Супутній проект Super-Resolution Vision System (Оптична система надвисокої роздільної здатності) зробить снайперів не тільки більш точними. В системі буде використовуватися “марево” – та імла над поверхнею землі, яку ви можете спостерігати в спекотний літній день, на відстані – у допомогу снайперам. Справа в тому, що в певний момент нагріте повітря діє як серія лінз; ви можете дивитися крізь них і бачити збільшену картину того, що знаходиться вдалині. Ефект полягає в застосуванні цифрової технології для визначення 'вдалих областей' або ‘вдалих рамок’, коли з'являється гарна видимість та збиранні їх у повну картину.

Це робить снайперів абсолютно невидимими для їхніх цілей – вони ніколи не дізнаються, що їх вразило. Прототип буде готовий цього року. А застосовувати готові пристрої в спеціальних операціях планується вже 2011 року.

 

 

За матеріалами: infuture.ru