Реклама

Поліція США отримає лазерну та мікрохвильову зброю

( 6 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Monday, 13 April 2009

laser_hvyntivkaДослідницька гілка Міністерства Юстиції США працює над двома портативними несмертоносними гвинтівками, які викликають біль на відстані з використанням лазерних променів або мікрохвильового випромінювання для затримання підозрюваних.

Обидва пристрої розробляються в Національному Інституті Юстиції. Як технологія використовується представлена Пентагоном торік система Active Denial System (ADS). Ця система використовує двометровий промінь коротких мікрохвиль для нагрівання зовнішнього шару людської шкіри та створення больових відчуттів.

Як і ADS, нові портативні пристрої також будуть нагрівати шкіру, але їхні промені будуть кілька сантиметрів завширшки. Представник з Національного Інституту Правосуддя говорить, що ефект від нової зброї можна кваліфікувати як "тупу травму", що також може бути викликана гумовими кулями. Але на відміну від тупих травм ці пристрої не будуть залишати слідів ушкоджень.

Існуюча зброя, що наносить тупі травми, може ламати ребра, а іноді навіть завдавати смертельної шкоди. Створення їхньої альтернативи дуже вітається американською владою. Але технологія ADS також не є повністю безпечною – з декількох тисяч тестів на людях у двох випадках були отримані опіки другого ступеня.

Лазерна гвинтівка, що розроблюється в Національному Інституті Юстиції, названа PHaSR, виглядає досить великою. Вона була створена 2005 року військово-повітряними силами США для тимчасового осліплення противника, але з додаванням другого, інфрачервоного лазеру гвинтівка зможе нагрівати шкіру. Гвинтівка PHaSR випробовується в різних ситуаціях, включаючи ситуації у в'язницях і ситуації забезпечення правопорядку.

Портативна мікрохвильова гвинтівка перебуває на більш ранній стадії свого розвитку. Зараз готовий прототип із дальністю дії менше метра, а прототип розміром з рюкзак з дальністю дії 15 метрів буде готовий до наступного року.

Вплив мікрохвильової зброї на людину вивчався протягом багатьох років, але даних про вплив лазерів типу PHaSR дуже мало. Плюс лазерного пристрою такого типу в тому, що він буде набагато меншим від мікрохвильового.

 

 

За матеріалами: hizone.info