Реклама

Британських солдатів одягнуть у гелеві каски

( 9 Голосів, Всередньому: 4.11 із 5 )
Monday, 02 March 2009

gelМіністерство оборони Великобританії нагородило одну невелику компанію премією в 100 000 фунтів стерлінгів. Головна заслуга фірми в розробці особливої речовини, що здатна миттєво тверднути при ударах та зіткненнях. Спеціальний гель назвали D3O.

У близькому майбутньому міноборони планує впровадити речовину у виробництво солдатських касок, щоб шоломи стали більш міцними та непробивними. Речовина здатна у два рази зменшувати кінетичну енергію кулі або шрапнелі, що потрапила в неї.

Принцип дії гелю D3O досить простий, як тільки на великій швидкості в нього попадає який-небудь сторонній предмет, він моментально твердне. До складу гелю входить неньютонівська рідина та деякі інші компоненти, що забезпечують унікальні механічні властивості речовини.

За словами винахідника «розумного» гелю Річарда Палмера, «якщо яке-небудь тіло повільно входить у гель, його молекули ковзають одна відносно одної, проте на високих швидкостях при великій кінетичній енергії, молекули гелю моментально утворять одна з одною «замок», що робить гель непрохідним для твердих тіл».

По суті, гель D3O вже не новинка, його активно застосовують при виготовленні спортивних товарів, наприклад, лижних рукавицях, у наколінниках для охоронців, у пуантах і в обладнанні для верхової їзди. Тепер його будуть застосовувати ще й у військовій сфері.

(Відео англійською мовою, 5.1МБ)