Реклама

Бойовий мобільний лазер з'явиться не раніше 2017 року

( 2 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Tuesday, 12 July 2011

мобільний лазерНосій військової лазерної установки - спеціалізована 19-тонна вантажівка - була показана наприкінці минулого місяця. А от до самого лазера в американської оборонної промисловості руки поки не доходять.

Міноборони США щорічно витрачає більше півмільярда доларів на проекти, пов'язані з енергетичною зброєю направленої дії. У 2009 році, після десятиліть активних досліджень, був врешті-решт представлений агрегат, що мав достатню для знищення ракет і снарядів потужність - 100 кВт. Однак пристрій був громіздким і тендітним, а системи накачування та охолодження займали стільки місця, що ні про яке практичне використання не могло бути й мови.

Незадовго до цього керівництво Сухопутних військ запустило програму Robust Electric Laser Initiative (RELI), згідно якій планується вмістити лазер у вантажному автомобілі без втрати потужності. Попередні конструкторські роботи були доручені Boeing і Northrop Grumman, а у 2010 році до них приєдналися ще два військово-промислових монстри - Lockheed Martin і Raytheon.

Хоча на долю компанії Raytheon прийшлася менша частина фінансування ($9,1 млн із більш ніж $60 млн), саме пристосована нею для військових потреб технологія плоского хвилеводу (Planar Waveguide) дозволить зробити лазерну установку компактною — всього 30–40 см у довжину. Пристрій буде складатися із чотирьох 25-кіловатних модулів, які зможуть конвертувати 30% одержуваної ними електрики у промінь лазера.

мобільна лазерна установка

Цікаво, що носій для лазерної системи (вищезгадана вантажівка) розробляється по окремій програмі — High Energy Laser Technology Demonstrator (HEL TD). Готова версія, на яку Boeing отримав $36 млн, готова до відправлення на випробний полігон Уайт-Сендс. Там на восьмиколісну машину на базі HEMTT A4 встановлять лазер, як тільки він буде готовий. Завершення проекту намічене на 2017 рік.

Тим часом Управління перспективних досліджень Міністерства оборони США (DARPA) рапортує про успішні випробування прототипу авіалазера High-Energy Liquid Laser Area Defense System (HELLADS). До 2020 року Пентагон має визначитися чи робити ставку на лазерну зброю як один з основних засобів ведення бою або залишити його в якості експериментального.

 

 

За матеріалами: science.compulenta.ru