Реклама

Американці розробили новий ефективний матеріал для боєголовок

( 6 Голосів, Всередньому: 3.67 із 5 )
Saturday, 27 August 2011

реактивний матеріал боєголовокАмериканський військово-морський флот обзавівся новим композитним матеріалом, що значно збільшує вражаючу здатність бойових зарядів.

Новинка відноситься до відносно нового класу реактивних матеріалів (reactive material), чорним показаний один із уламків. Контактуючи з оболонкою ракети ворога, він руйнує її не тільки за рахунок кінетичної енергії удару, але і завдяки виділюваній у процесі хімічної енергії (ілюстрація ONR).

Військові інженери з Управління військово-морських досліджень США (Office of Naval Research) придумали «взувати» головну частину боєголовок не у звичайну сталь, а у високощільні реактивні матеріали (High-Density Reactive Materials - HDRM).

Новий матеріал розробляли більше десяти років, він являє собою суміш металів та полімерів. При цьому по щільності він порівнянний із м'якою сталлю, а по міцності - з алюмінієвими сплавами, повідомляє BBC.

Якщо раніше оболонка бойових снарядів не виконувала ніякої окремої функції, крім несучої, то тепер і сама вона - частина заряду вибухової речовини. Коли снаряд стикається з ціллю, відбувається колосальне нагрівання HDRM. У результаті починається реакція, у ході якої вивільняється така кількість (хімічної) енергії, що відразу ж досягається повне ураження цілі (catastrophic kill).

реактивний матеріал боєголовок

Уламки нового матеріалу прошивають оболонку ворожої цілі наскрізь, припиняючи нормальне функціонування ракети (ілюстрація ONR).

Випробування на полігоні Blossom Point у США показали, що новий матеріал витримує прискорення при запуску ракет і підвищує вражаючу здатність боєголовок у п'ять разів. При цьому супутні руйнування, спричинені новими снарядами, нижчі, а виходить, і число потенційних невинних жертв теж.

Наступні випробування новинки пройдуть у вересні, військові проведуть демонстрацію можливостей нового матеріалу в ураженні множинних стаціонарних цілей.

Надалі творці збираються використовувати нову розробку для випуску боєголовок, використовуваних у системі ПРО (хоча матеріал підійде і для куль великого калібру та гранат). Це дозволить скоротити витрати: внаслідок того, що вражаюча здатність нових снарядів вища, для знищення ракет ворога буде потрібно менше боєприпасів.

Однак чи будуть снаряди з новим матеріалом прийняті на озброєння, невідомо. Все буде залежати від бюджету, виділеного на військові потреби. Адже поки виробництво HDRM обходиться у три-чотири рази дорожче традиційних матеріалів.

 

 

За матеріалами: membrana.ru