Реклама

Мініатюрна лазерна гармата Excalibur для повітряних точкових ударів

( 4 Голосів, Всередньому: 4.75 із 5 )
Friday, 16 September 2011

excaliburДля того, що б озброїти лазерною зброєю літаки та безпілотні літальні апарати потрібно зробити лазерні системи досить компактного розміру та більш ефективними, ніж існуючі подібні системи, що встановлюються на більш габаритних платформах, таких як морські судна. У цей час Управління перспективних дослідницьких програм Пентагону DARPA серед інших проектів займається реалізацією проекту Excalibur, у рамках якого розробляється компактна і потужна система лазерного озброєння, призначена для встановлення на літальних апаратах.

Раніше найпростішим способом створення неймовірно потужних лазерів було використання величезних ємностей, заповнених активними і токсичними хімікатами. На цьому принципі працює бортовий лазер Boeing YAL-1, що вміщається всередині зовсім немаленького 747-го. Але використовувати 747-й у ролі винищувача та навіть штурмовика дещо непрактично.

Дослідний зразок лазера Excalibur у десятки разів більш легкий і компактний, ніж існуючі хімічні потужні лазерні системи. Як Ви можете побачити на знімках, лазер Excalibur можна дійсно назвати мініатюрним, завдяки чому таку систему без особливих ускладнень можна встановити практично на будь-яку модель сучасного винищувача чи БЛА.

excalibur

Лазер Excalibur складається з безлічі незалежних лазерів, що дозволяє зменшити розмір випромінювачів. Деяка кількість таких випромінювачів, встановлених по всьому корпусу літака, під час стрільби будуть наводитися в одну точку, забезпечуючи доставку туди максимальної кількості енергії.

Під кінець року DARPA збирається продемонструвати працездатний дослідний зразок лазера Excalibur, потужністю в три кіловати. А сумарна потужність закінченої системи буде складати близько 100 кіловат, завдяки чому її можна буде використовувати для нанесення точкових ударів по наземним і повітряним цілям.

 

 

За матеріалами: dailytechinfo.org