Реклама

Quick Kill - ефективна система активного захисту для бронетехніки та укріплень

( 6 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Tuesday, 15 January 2013

Quick KillКомпанія Raytheon готується до офіційних випробувань системи активного захисту Quick Kill. Поява даної системи на бронетехніці американської армії кардинально підвищить захищеність бойових машин і виживаність екіпажів і десанту.

Система Quick Kill призначена для перехоплення ракет і гранат, що наближаються до об'єкту, що охороняється: танку, БМП чи укріпленню. Перехоплення здійснюється за допомогою спеціального боєприпасу, який на відміну від більшості інших систем стартує вертикально, орієнтується на ціль за допомогою ракетних двигунів, а потім різко прискорюється і знищує загрозу підривом. Усе це відбувається за долі секунди і дозволяє знищувати навіть гранати, випущені з гранатомета з відстані у 30-50 м. Quick Kill має 360-градусну зону обстрілу і ефективно "зачищає" уламками місцевість у напрямі пострілу, що робить роботу гранатометника з близької відстані смертельно небезпечною.

У недавніх випробуваннях, проведених у грудні 2012 року, система Quick Kill, успішно відбила ряд атак, включаючи перехоплення пострілів з гранатометів і одночасне перехоплення двох цілей. Всі ці стрільби пройшли у рамках підготовки до офіційних випробувань, запланованих на початок 2013 року. Якщо Quick Kill закріпить свій успіх, то не виключено, що дослідну партію систем активного захисту вже у цьому році відправлять до Афганістану.

Quick Kill змінить розстановку сил у вічному протистоянні щита і меча. До цих пір гранатомети і протитанкові ракети були надійним засобом ураження будь-якої бронетехніки аж до основних танків. При цьому у місті, в умовах партизанської війни, у танкістів практично не було шансів врятуватися від обстрілу з гранатометів з близької відстані. Подальше нарощування бронезахисту вже практично неможливе - вага танків перевалила за 60 т, до цієї позначки підібралися і бойові машини піхоти. Єдиний спосіб підвищити захищеність бронетехніки - це системи активного захисту. Також треба відзначити, що у найближчому майбутньому отримають широке поширення компактні ракетні комплекси на зразок ізраїльського Spike з ракетою вагою близько 30 кг. Подібні високоточні боєприпаси здатні завдати великих втрат у живій силі і бронетехніці, і без систем активного захисту підрозділ може бути знищений ще до того, як виявить ворога.

Завдяки вертикальному запуску система Quick Kill володіє великим потенціалом для вдосконалення. Зокрема можливе нарощування кількості одночасно обстрілюваних цілей, здійснення перехоплення пікіруючих авіабомб і ракет, знищення живої сили супротивника і т.д.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru