Реклама

Американці розробляють суборбітальний космічний апарат-самовбивцю

( 2 Голосів, Всередньому: 3.50 із 5 )
Tuesday, 24 July 2012

апарат EKVВідома оборонна компанія Raytheon одержала контракт на суму 636 мільйонів доларів від Американського агентства протиракетної оборони, у рамках якого проводиться розробка космічного апарата-самовбивці Exoatmospheric Kill Vehicles (EKV). Завданням космічного апарата EKV є знищення інших суборбітальних космічних апаратів і балістичних ракет шляхом лобового зіткнення на швидкості близько 10 кілометрів за секунду.

Випробування EKV, проведені компанією Raytheon, продемонстрували, що синтез ракетного двигуна, складної радарної та інфрачервоної системи наведення роблять систему EKV одним із найбільш надійних засобів ураження суборбітальних космічних цілей. Апарати EKV здатні ефективно нейтралізувати балістичні ракети з імовірністю ураження у 50 відсотків.

Незважаючи на те, що завдання ураження суборбітальних цілей здається порівняно простим, розробка та створення космічних апаратів EKV є досить складним і комплексним завданням. Коли апарат EKV виявляє і починає спостереження за ціллю, розміри якої зазвичай порівнянні з розмірами самого апарата, його система наведення за долі секунди повинна впевнитися, що обрана ціль не є помилковою.

Після того, як ціль ідентифікована та захоплена, двигуни повинні вивести з нульовою погрішністю у задану точку апарат, що рухається зі швидкістю 35 тисяч кілометрів за годину, і це з урахуванням того, що сама ціль рухається майже з такою ж швидкістю. Саме для забезпечення точності наведення служить інфрачервоний детектор, золоту трубу якого можна роздивитися на знімку, та безліч маневрових двигунів, розташованих по діаметру апарата.

апарат EKV

На орбітальних і суборбітальних швидкостях апарату EKV для ураження цілі не потрібно ніякої зброї чи заряду вибухових речовин, на швидкості зіткнення близько 70 тисяч кілометрів за годину маса апарата EKV робить його самого зброєю, що гарантує повне знищення цілі.

Але, як вже говорилося вище ефективність використання хоч і висока по деякимі міркам, але все-таки недостатня. Під час проведення випробувань було зроблено 16 спроб перехоплення цілі, з яких тільки 8 закінчилися успішним ураженням цілі. Очевидно, що у рамках нового контракту компанія Raytheon і компанія Boeing, що виступає як генеральний підрядник, будуть прагнути підняти ефективність застосування апаратів EKV, яка теоретично може досягти 100 відсотків.

 

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org