Реклама

"Розумний" комбінезон зробить солдатів сильнішими та витривалішими

( 6 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Sunday, 05 August 2012

розумний комбінезонНовий "розумний" комбінезон, що розробляється зараз вченими з Гарвардського університету, допоможе у майбутньому солдатам долати більші відстані, переносячи при цьому більш важкий вантаж. Розробка комбінезона ведеться дослідниками Інституту біоніки Вісса (Wyss Institute for Biologically Inspired Engineering) Гарвардського університету, які одержали контракт на суму у 2,6 мільйона доларів від Управління перспективних дослідницьких програм Пентагону DARPA.

Відповідно до наявної інформації, комбінезон буде виготовлений із м'яких і еластичних матеріалів. Для того, щоб допомогти солдатам рухатися, зменшуючи навантаження на їхні м'язи, будуть використовуватися нові еластичні датчики, за допомогою яких буде визначатися біомеханіка рухів тіла. Використання таких датчиків дозволить відмовитися від застосування твердих і об'ємних компонентів, які можна побачити в інших подібних системах і екзоскелетах, і які найчастіше дуже сковують рухи людини.

Крім систем з моментальною реакцією, що надають допомогу під час руху, у складі комбінезона будуть задіяні системи підтримання балансу, які будуть здійснювати низькочастотні коливання, що збігаються з переміщенням центру ваги людини під час руху.

розумний комбінезон

У той час, як даний проект DARPA орієнтований на розробку технологій допомоги та захисту солдатів у польових умовах, розроблювальні в його рамках технології можуть знайти досить широке застосування і у цивільній області. Наприклад, такий "розумний" одяг може збільшити витривалість і силу людей похилого віку, які внаслідок вікових недугів обмежують себе у рухах та переміщенні. Ну і звичайно, такі технології будуть затребувані людьми з порушеннями функцій опорно-рухового апарату.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org