Реклама

Безшумні дозвукові пластикові набої дадуть снайперам другий шанс

( 6 Голосів, Всередньому: 3.17 із 5 )
Thursday, 22 November 2012

пластикові набоїБільшість куль у польоті створюють звукову хвилю. Коли снайпер промахується, ціль чітко чує дуже специфічний звук, схожий на проліт "джмеля-супермена". Завдяки цьому звуку ціль має можливість сховатися до того, як снайпер повторить свою спробу. Командування сил спеціальних операцій армії США SOCOM задумало вирішити цю проблему і опублікувало запит на створення високотехнологічного дозвукового патрона.

На думку фахівців SOCOM, новий патрон калібру 5,56, 7,62 і .338 знадобиться не лише військовим, але і поліції. Нова куля буде дозвуковою, що дозволить уникнути утворення голосної надзвукової хвилі, яка чітко чутна навіть в умовах запеклого бою. Крім того, при використанні глушника стрільба за допомогою нових набоїв буде практично безшумною.

У цей час в американській армії немає сертифікованої дозвукової кулі для вищевказаних калібрів. Спецназівцям доводиться використовувати патрони ще часів Другої світової війни, в основному малопотужні, калібру .22 і 9 мм.

Створити хорошу дозвукову кулю гвинтівкового калібру досить складно. З одного боку, куля не повинна летіти швидше швидкості звуку (близько 330 м/с), а з іншого боку - вона повинна мати високу точність. Добитися цього непросто, і всі сучасні дозвукові патрони мають великий розкид швидкостей, що призводить до промахів. У результаті безлічі компромісів дозвуковий патрон менш точний, не дозволяє стріляти на великі відстані і створює менший тиск у патроннику, що призводить до неповного згоряння порохового заряду і підвищеного забруднення зброї. Крім того, внаслідок низької енергії пострілу у певних умовах (наприклад, при дуже низьких температурах) існує ймовірність застрягання кулі у стволі.

Розплутати цей клубок проблем SOCOM планує за допомогою полімерних набоїв. На відміну від міді та сталі, полімери повинні забезпечити більш повне згоряння порохового заряду, кращу обтюрацію при низьких тисках. У результаті повинні з'явитися більш надійні та тихі полімерні набої з важкою кулею та меншим пороховим зарядом. Правда, не зовсім зрозуміло, як це розв'яже проблеми дальності і точності.

Кулі у пластиковій гільзі, а також кулі, покриті спеціальними речовинами з низьким коефіцієнтом тертя, вже випробовувалися у ході безлічі програм Пентагону. Зокрема, гвинтівка Steyr ACR використовувала пластиковий патрон з підкаліберною стріловидною кулею. Можливо, SOCOM отримає щось подібне.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru