Реклама

Створено систему автокоригування прицілу для снайперських гвинтівок

( 1 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Tuesday, 19 April 2011

прицілСнайперу, що лежить у засідці, відтепер не потрібно робити поправки: датчики в реальному часі переміщають сітку прицілу відповідно до найменших коливань ствола.

Для нинішніх снайперських гвинтівок, що б'ють на кілька кілометрів, навіть незначна зміна положення ствола може призвести до істотного відхилення траєкторії кулі. Армійський стрілець може не влучити у важливу ціль, а поліцейський - спровокувати загибель заручників.

У теорії перехрестя прицілу вказує на точку, у яку потрапить куля. Однак реальні умови бою спричиняють безліч факторів, що порушують цей принцип. В допомогу снайперам Слободан Раджич із Оукріджської національної лабораторії (ORNL) Міненерго США розробив систему Reticle Compensating Rifle Barrel Reference Sensor. Вона сама визначає, наскільки вісь ствола відхилилася від напрямку погляду, і коректує прицільну сітку.

Для цього використовується оптичне волокно, що розміщується в жолобках уздовж каналу гвинтівкового ствола (ці виїмки або вже є на заводському виробі — або їх можна зробити пізніше). Лазерний діод посилає сигнальний промінь, що, проходячи крізь оптоволокно, визначає положення стовбура у вертикальній і горизонтальній площинах. Потім система вносить необхідні виправлення.

Якщо вручну можна скорегувати приціл на чверть кутової мінути, то розробка ORNL дозволяє поправити його на одну тисячну. Роздільна здатність нової системи у 250 разів вище, ніж у звичайних механізмів прицілювання.

автоприціл

Про перспективи експлуатації Reticle Compensating Rifle Barrel Reference Sensor поки не повідомляється, однак, судячи з того, що проект фінансується напряму військовим відомством США, передача виробу військовим вже не за горами. Пан Раджич із колегами працює також над технологією лазерного відстеження траєкторії кулі.

 

 

За матеріалами: science.compulenta.ru