Реклама

Новітній військовий бінокль ідентифікуватиме особу з відстані 200 м

( 11 Голосів, Всередньому: 3.73 із 5 )
Sunday, 10 February 2013

військовий бінокльУ рамках позаконкурсного контракту з каліфорнійською "біометричною" компанією StereoVision Imaging, ВМС США хочуть отримати "бездротову тривимірну систему розпізнавання особи", за допомогою якої можна ідентифікувати людину з відстані 200 метрів.

За час випробувального 15-місячного періоду нові біноклі-сканери у денний час повинні "навчитися" сканувати райдужну оболонку ока людини на відстані від 100 до 200 метрів. Після сканування біноклі будуть передавати результати сканування по бездротовій мережі у базу даних - для подальшої ідентифікації спостережуваної цілі. Зрозуміло, крім сканування новий бінокль повинен виконувати і свої звичайні функції спостереження. Військові підкреслюють, що нова система не призначена для спільного використання (інтеграції) зі зброєю, а є лише інструментом для ідентифікації особи.

Треба відзначити, що при всій фантастичності такого "далекобійного" сканера, схожа технологія вже існує. Нею володіє компанія StereoVision Imaging, що власне і пояснює, чому вона отримала військове замовлення.

Бінокулярна система під назвою 3DMobileID вже успішно справляється з розпізнаванням обличчя з відстані до 100 м. дана система спочатку фотографує обличчя, потім поміщає зображення на синій фон і порівнює його з базою даних. Сканування райдужки ока має суттєво підвищити її надійність. Більш того, не виключено, що нову технологію можна буде використовувати в автоматизованих базах даних, що збирають інформацію в інтернеті.

У даний час біометричні сканери, засновані на розпізнаванні малюнка райдужної оболонки ока, широко використовуються в Афганістані. Однак сучасні сканери вимагають, щоб перевіряючий підходив до людини впритул, що може бути смертельно небезпечно. Дистанційна система дозволить сканувати радужку з безпечної відстані, а також вести приховане спостереження у багатолюдних місцях, таких як ринки чи жваві вулиці.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru