Реклама

Створено квантовий чип із архітектурою фон Неймана

( 6 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Friday, 02 September 2011

квантовий чипПобудований у США пристрій, за словами його авторів, є новою парадигмою квантової обробки інформації та ключовим компонентом квантової версії класичного комп'ютера.

Фізики з Каліфорнійського університету у Санта-Барбарі (UCSB) побудували інтегрований квантовий чип на надпровідних кубітах. Чип містить два кубіта (Q1 і Q2 на схемі) і квантову шину зв'язку (B), що формують квантовий центральний процесор (quCPU).

Також схема включає два біти квантової пам'яті (M1 і M2), обладнаних регістрами скидання (Z1 і Z2). Останні дозволили реалізувати на цих комірках пам'ять із довільним доступом (RAM). Велика стрілка ліворуч показує ріст частоти коливань квантової частинки.

квантовий чип

«У нашій новій архітектурі ми досліджували можливість запису квантової інформації у пам’ять, одночасно виконуючи інші квантові розрахунки, — розповів провідний автор проекту Маттео Маріантоні (Matteo Mariantoni). — Із квантовою архітектурою фон Неймана ми змогли запустити квантове перетворення Фур'є та трьохкубітний квантовий вентиль Тоффолі — це ключові логічні схеми для подальшого розвитку квантових комп'ютерів».

Досвід показує, що великомасштабна інтеграція квантових схем знаходиться у межах досяжності, повідомляє університет. (Подробиці пристрою та роботи чипа розкриває стаття у Science Express.)

 

 

За матеріалами: membrana.ru