Реклама

Новий стандарт бездротового зв'язку IEEE 802.22 - до 22 Мбіт/с на відстані 100 км

( 4 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Wednesday, 03 August 2011

IEEE 802.22 Закінчено розробку нового стандарту бездротового зв'язку IEEE 802.22, опублікування якого дозволить виробникам комунікаційного та електронного обладнання почати випуск стандартизованих пристроїв, за допомогою яких можна організувати бездротові мережі передачі даних із пропускною здатністю до 22 Мбіт/сек на відстані більше 100 кілометрів від точки доступу. 

Варто відзначити, що новий стандарт використовує частотний діапазон, що залишився порожнім після того як були виведені із використання деякі стандарти аналогового телебачення. Така дальність дії зв'язку нового стандарту означає, що наприклад, чисто теоретично, для того, що б охопити покриттям нового стандарту зв'язку всю територію Сполучених Штатів, буде потрібно всього 307 точок доступу. Але на практиці усе буде дещо інакше, і точок доступу буде потрібна більша кількість, що пов'язано, у першу чергу, з наявністю гір, лісів і інших об'єктів, що перешкоджають поширенню радіосигналів.

Відповідно до нового IEEE стандарту, обладнання, сумісне зі стандартом 802.22, буде працювати на одній із частот вільного діапазону від 54 МГц до 698 Мгц. Хвилі цього діапазону можуть поширюватися на набагато більші відстані, ніж хвилі діапазону 2.4 ГГц, які є основою стандарту Wi-Fi на даний час. Завдяки цьому стане можливим розгортання регіональних бездротових мереж WRAN (wireless regional area networks).

Звичайно, 22 Мбіт/сек по мірках теперішнього часу - це не така вже й велика швидкість для тих, хто звик до прямого підключення за допомогою Ethernet або оптоволокна, але, варто відзначити, що це значення є теоретичною максимальною швидкістю, якої можна добитись від радіоканалу, що працює в зазначеному вище частотному діапазоні.

Звичайно, прийняття стандарту 802.22 важко недооцінити. За допомогою обладнання цього стандарту не важко буде забезпечити покриття сільських районів, жителі яких раніше могли тільки мріяти про Інтернет у їхньому будинку. Так само, новий стандарт, стане "манною небесною" для країн, що розвиваються, які зазнають труднощів у забезпеченні недорогих і надійних комунікацій.

 

 

За матеріалами: dailytechinfo.org