Реклама

Японський суперкомп'ютер К компанії Fujitsu очолив світовий рейтинг

( 6 Голосів, Всередньому: 4.17 із 5 )
Tuesday, 21 June 2011

суперкомп'ютер KЯпонський суперкомп'ютер K став найпотужнішим у світі, обігнавши своїх найближчих конкурентів з Китаю та США. Він досяг швидкості роботи в 8,162 квадрильйона операцій за секунду, повідомляє його виробник Fujitsu.

В гонці суперкомп'ютерних потужностей змінився лідер. На зміну китайському Tianhe-1A («Чумацький шлях») з Національного суперкомп'ютерного центру в Тяньцзіні прийшов інший азіатський гігант – японський суперкомп'ютер K, розташований в Інституті фізичних і хімічних досліджень (RIKEN).

Японській компанії Fujitsu Ltd вдалося створити машину, що виконує 8,162 квадрильйона операцій за секунду (або 8,162 петафлопс, як кажуть комп’ютерщики).

Продуктивність китайського Tianhe-1A зараз становить 2,566 петафлопс.

Комп'ютер K вже визнаний лідером в оновленому рейтингу топ-500 світових суперкомп'ютерних потужностей, опублікованому в понеділок за результатами роботи Міжнародної конференції по суперкомп'ютерних обчисленнях у Гамбурзі.

До цього японський суперкомп'ютер очолював рейтинг в 2004 році – це був Earth Simulator (NEC). Він знаходився на позиції лідера із червня 2002 року до листопада 2004 року: такі досягнення є символічними для національної гордості за розвиток передових технологій. Доречі, зараз колишній лідер займає лише 67 рядок рейтингу.

Суперкомп'ютер K достатньо потужний щоб взятися за найскладніші обчислення, пов'язані з вивченням клімату та запобіганням катастроф, впевнені його творці.

«Використання комп'ютера K повинно вплинути на дослідження глобального клімату, метеорологію, запобігання стихійних лих і медицину, і внесе свій внесок у створення процвітаючого та безпечного суспільства», – цитує творців комп'ютера PhysOrg.

Зараз машина все ще перебуває в стадії оснащення, складання почалася в жовтні 2010 року на території RIKEN у місті Кобе на заході Японії (острів Хонсю). Повністю монтаж повинен бути закінчений до червня 2012 року.

Зараз комп'ютер складається з 672 спеціальних комп'ютерних корпусів, у які вкладені 68 544 процесори.

В остаточному підсумку число процесорів збільшиться до 80 тис., а продуктивність - до 10 петафлопс.

Проект був запущений в 2006 році, сумарний його бюджет склав 112 млрд єн ($1,4 млрд). У березні 2011 року він пережив перебої з електроживленням, викликані землетрусом і цунамі, що прийшли за ним. Однак це не вплинуло на роботу машини. Іншим важким періодом був кінець 2009 року, коли лівоцентристський уряд у рамках кроків по «затягуванню поясів» скоротив бюджет проекту на 11 млрд єн. «У чому сенс намагатися стати номером один у світі? Не можете ви вести ті ж роботи, будучи на другому місці?» - сказав тоді відповідальний за адміністративну реформу міністр.

Сьогодні в десятці наймогутніших суперкомп'ютерів п'ять американських, дві японські, дві китайські й одна французька машина.

Суперкомп'ютеру K непросто буде втримати лідерство, відзначають експерти. І в США, і в Китаї активно інвестують в обчислювальні потужності; планується створення машин продуктивністю до тисячі петафлопс.

 

 

За матеріалами: gazeta.ru