IBM штурмує нові висоти суперкомп'ютерних потужностей - сьогодні корпорація офіційно оголосить про одержання нового замовлення на виробництво суперкомп'ютера, що стане найпотужнішим у світі. Як очікується, потужність цього монстра повинна буде як мінімум у 15 разів перевищувати показники сучасного лідера IBM RoadRunner, введеного в експлуатацію в травні 2008 року.
Замовник суперкомп'ютера все той же - Уряд США або, говорячи конкретніше, Міністерство енергетики країни. Відзначимо, що RoadRunner також перебуває під керівництвом цього федерального інституту. В IBM розповідають, що потужність нової системи Sequoia повинна скласти порядку 20 петафлоп/сек, проти 1,105 петафлоп/сек у нинішнього лідера списку наймогутніших суперкомп'ютерів. Потужність Sequoiа буде порівнянна з потужністю 20 мільйонів сучасних ноутбуків, що працюють одночасно.
Контракт, що представники IBM і Міненерго США вже уклали, передбачає, що розробка системи в IBM буде завершена в 2011 році, а запущений суперкомп'ютер повинен бути на самому початку 2012 року. Точної цілі, для якої створюваний обчислювальний гігант буде використовуватися сторони не називають, однак судячи з того, що Sequoiа повинен бути встановлений у Національній фізичній лабораторії в Ліверморі, використовуватися машина буде переважно для фізико-хімічного, астрономічного та атомного моделювання. У Лабораторії відзначають, що використання машини можливе для точних погодних прогнозів та симуляції землетрусів.
З технічної точки зору, Sequoiа буде базуватися на архітектурі BlueGene, що вже активно впроваджується компанією по всьому світу. Розміри Sequoiа вражають: комп'ютер буде являти собою 96 повнорозмірних серверних стійок і шаф загальною площею 316 квадратних метрів. На сьогодні в IBM не повідомляють, які саме процесори й програмне забезпечення будуть використовуватися в супер-системі, однак нинішній RoadRunner працює на змішаній архітектурі із процесорів Cell і x86 під управлінням Linux. Про нову систему відомо лише те, що працювати комп'ютер буде із 1,6 терабайтами оперативної пам'яті.
Також фахівці говорять, що для роботи Sequoiа будуть потрібні кілька окремих підстанцій, тому що суперкомп'ютер буде споживати в піковому режимі близько 6 мегаватів.
"За 8 годин роботи цей комп'ютер зможе виконати той же об'єм роботи, що сучасний ноутбук за 20 000 годин. За 1 годину роботи Sequoiа може виконати об'єм обчислень, на який усьому населенню планети, що озброїлись калькуляторами, знадобилося б 320 років роботи без сну та відпочинку", - говорять у компанії.
Одночасно із замовленням Sequoiа, в IBM від того ж Міненерго США одержали замовлення на менш потужний суперкомп'ютер Dawn, потужність якого становить 500 терафлоп/сек. Ця машина буде займатися кліматичним моделюванням.
Вартість обох машин поки тримається в таємниці.
За матеріалами: www.cybersecurity.ru
Читайте також:
Наступні новини у розділі:
Попередні новини у розділі: