Реклама

Китай відбирає у США пальму першості серед суперкомп'ютерів

( 4 Голосів, Всередньому: 4.75 із 5 )
Monday, 01 November 2010

tianhe-1Виробник графічних процесорів Nvidia стверджує, що у китайському Національному університеті оборонних технологій побудовано найпотужніший суперкомп'ютер у світі. Потужність суперкомп'ютера майже вдвічі перевищує нинішнього лідера рейтингу найпотужніших обчислювальних систем.

За даними Nvidia, у китайському суперкомп'ютері Тянхе-1а встановлені мікропроцесори сумарною потужністю 2,507 петафлоп/сек. Це відчутно більше, ніж у суперкомп'ютері, встановленому в Лабораторії Міненерго США у штаті Теннессі.

Як повідомили в Nvidia, китайський суперкомп'ютер має гібридну архітектуру і складається з чіпів Nvidia Tesla і Intel Xeon. Тянхе-1а в еталонних тестах Linpack показує продуктивність рівно удвічі більшу, ніж попередній китайський суперкомп'ютер Nebulae (1,271 петафлоп/сек).

Згідно з останньою версією рейтингу 500 найпотужніших комп'ютерів світу, зараз лідером є суперкомп'ютер виробництва компанії Cray, встановлений у Фізичній лабораторії Окриджа. Потужність цієї машини становить 1,75 петафлоп/сек. Далі йде китайський Nebulae. Завтра у КНР пройде технічна конференція щодо суперкомп'ютерів, де новий комп'ютер і буде представлений.

Втім, вже зараз відомо, що Тянхе-1а складається із 7166 графічних процесорів Nvidia Tesla M2050 і 14336 процесорів Intel Xeon. У Nvidia кажуть, що низьке споживання комп'ютера — це лише один із моментів. Другий — це економічність, оскільки при такій гігантській потужності, машина споживає всього близько 4,04 мегават електроенергії. У Nvidia кажуть, що якби був створений суперкомп'ютер аналогічної потужності, але тільки за рахунок центральних процесорів, то він споживав би втричі більше.

Нові графічні процесори містять у собі сотні мікроядер, що робить їх значно більш потужними у порівнянні з центральними процесорами при деяких обчисленнях.

У Nvidia кажуть, що машина була створена у Національному університеті оборонних технологій, але знаходиться вона в Національному суперкомп'ютерному центрі в Танцзіні. За словами Суміта Гупти, представника Nvidia, зараз машина вже повністю функціональна.

В якості додатків тут будуть працювати відкриті програми з області астрофізики, прикладної науки та біохімії.

Згідно з даними сайту Top500.org, Китай продовжує нарощувати свою присутність у списку суперкомп'ютерів. Зараз Китай займає за кількістю представлених машин четверте місце. Вище розташовані США, Великобританія і Франція. «Китай також активно нарощує потужності, активно утримуючи позиції на верхніх рядках рейтингу, вже обігнавши Німеччину і поступаючись лише США», — кажуть у Top500.org.

 

 

Джерело: news.dt.ua