Реклама

Безпілотні літальні апарати зможуть непомітно стартувати з підводних човнів

( 4 Голосів, Всередньому: 3.75 із 5 )
Thursday, 12 January 2012

БПЛА SwitchbladeВМС США на навчаннях RIMPAC планують запустити безпілотний літальний апарат з борту підводного човна. Це цілком нова концепція використання безпілотних авіаційних систем, що передбачає запуск невеликих безпілотників (можливо, з вибухівкою) із занурених підводних човнів.

Виглядає це у такий спосіб: субмарина у підводному положенні підпливає до узбережжя або корабля супротивника і викидає зі шлюзу для видалення сміття спеціальний контейнер із БПЛА. Швидкість спливання контейнера контролюється комп'ютером, що дає можливість субмарині відійти на безпечну відстань. Після спливання, контейнер стабілізується на поверхні за допомогою вантажу-якоря, розгортає пускову установку і запускає БПЛА Submarine Launch Vehicle (SLV).

Пуск апаратів типу Switchblade можна здійснювати з перископної глибини або глибше, що дає командирові підводного човна чи операторові на іншому кінці планети унікальну можливість «оглядітися» і вразити важливу точкову ціль за допомогою малопомітної високоточної зброї. При цьому підводний човен не спливає, а значить і не спалахує яскравим сигналом на екрані радару супротивника. Зв'язок із безпілотником здійснюється по супутниковому каналу, при цьому субмарина використовує спеціальний малопомітний прив'язний буй із прийомопередатчиком супутникового зв'язку.

БПЛА Switchblade

Унікальні можливості SLV дозволять істотно збільшити можливості підводних човнів по веденню розвідки та безпосередній підтримці військ, особливо спецпідрозділів. Підводні човни завжди мали грізну зброю, але при цьому фактично завжди залишалися сліпими і діяли на слух та на дотик.

Вперше підводники зможуть глянути на навколишнє оточення не тільки за допомогою перископа, що має недостатню висоту і не дозволяє оцінити обстановку на великій відстані від підводного човна. При цьому існує потенційна можливість негайного знищення невеликих надводних і наземних цілей без ризику видати місце розташування субмарини.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru