Реклама

Терагерцовий радар дозволить виявляти приховану під одягом зброю

( 3 Голосів, Всередньому: 4.67 із 5 )
Sunday, 29 January 2012

терагерцевий радарПоліцейське управління Нью-Йорка, разом із американським Міністерством оборони, починають тестування нової системи, що, використовуючи радар терагерцового діапазону, здатна виявити зброю та вибухівку, сховану під одягом людини. Нова система встановлюється на поліцейському автомобілі і дозволяє службовцям поліції оглядати натовп, не залишаючи машини.

"Ми можемо використовувати такі системи у ряді певних випадків і у місцях, де висока ймовірність проведення терактів або нападів із застосуванням зброї" - розповідає спеціальний уповноважений поліцейського управління Рей Келлі (Ray Kelly), - "Крім цього, розумне використання такої системи дозволить скоротити число випадків, коли поліцейським доводиться залишати машину, зупиняти та обшукувати підозрілих людей".

Дослідний зразок системи, що зараз проходить випробування, має досить невеликий радіус дії, усього метр-два, але фахівці, що стоять за розробкою терагерцового радара, стверджують, що радіус дії системи можна легко збільшити до 25-30 метрів. А така дальність дії вже є прийнятною для поліцейського та військового застосування.

терагерцевий радар

Не дивно, що впровадження такої "агресивної" технології викликає протест від захисників особистого життя громадян, які думають, що використання таких терагерцових систем порушують права людини. "Це порушує недоторканність Вашого особистого життя. Адже Ви піддаєтеся прихованому поліцейському огляду навіть якщо Ви просто, нічого не порушуючи, йдете по вулиці".

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org