Реклама

iRobot Warrior 710 - універсальний гусеничний робот для широкого спектру завдань

( 11 Голосів, Всередньому: 4.18 із 5 )
Tuesday, 07 February 2012

irobot warrior 710Робот iRobot Warrior 710 («Воїн»), нещодавно представлений корпорацією iRobot, змонтований на гусеничному шасі, важить 200 кг і обладнаний рукою з кліщами на кінці.

Відома у певних колах компанія з Бедфорду (шт. Масачусетс, США) зробила наступний, після сапера PackBot, великий крок у конструюванні роботів для армії США. Новобранець у п'ять разів важчий за свого бойового попередника. Його механічний маніпулятор універсальний. В одному з варіантів оснащення з нього можна запускати детонаційний заряд для розчищення мінних полів (див. відео).

При цьому він є спеціалістом широкого профілю. Тім Трейнер, віце-президент iRobot по військових і промислових розробках, зауважує: «З маленькими роботами ви просто змушені створювати їх спеціалізованими, для виконання визначених цілей». А от із Warrior гріх не взятися за широкий спектр завдань.

І беруться. На машину вже встановлювали найрізноманітнішу зброю, від багатоствольних 40-міліметрових гранатометів до Taser X26.

irobot warrior 710

Якщо PackBot, як видно з назви, «жив» у солдатському ранці, що, безсумнівно, додавало ентузіазму піхотинцю, змушеному тягати 40-кілограмовий об'єкт під палючим іракським чи афганським сонцем, то Warrior занадто великий для цього. Він сам пересуває свої два центнери. Електромотор, що обертає гусениці, забезпечує максимальну швидкість в 8 км/год, що навіть більше, ніж статутна швидкість бігу американського піхотинця. Дві передні гусениці можуть нахилятися під значними кутами і дозволяють метровому роботові видиратися на сходи та долати нерівності місцевості. Двометрова складна «рука» може розкривати об'єкти, на яких підозрюється установка «розтяжки», відкривати заблоковані двері та вікна. Піднімає вона до 68 кг.

Програмне забезпечення робота - iRobot's Aware 2. Віддалене керування, як і іншими наземними роботами корпорації, ведеться через Xbox-контролер. Оператор бачить на своєму екрані зображення з камер, встановлених на шасі, «руці» та затискачу. Їхня загальна кількість може доходити до шести штук.

irobot warrior 710

Два таких роботи-прототипи вже працювали у районі Фукусімської АЕС після торішньої березневої катастрофи. Однак їхні повномасштабні випробування завершилися лише на початку 2012-го. Тепер вони готові до серійного виробництва.

За словами Трейнера, Warrior може застосовуватися для цілого ряду операцій, включаючи пошук виживших серед руїн або, наприклад, відкривання дверей машини-бомби з наступним ретельним вивченням вмісту. Причому змінні модулі-«насадки» можуть бути надзвичайно різноманітними: скажімо, рентгенівське обладнання або апаратура для пожежогасіння.

У Фукусімі рятувальники, навіть не маючи спеціального обладнання, використовували робота для первинної дезактивації приміщень, після чого туди вже могли ввійти люди. «Хлопці примотали до маніпулятора пилосос і збирали ним радіоактивний пил», - розповів Тім Трейнер.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: science.compulenta.ru