Реклама

Екзоскелет PowerWalk виробляє енергію для живлення електропристроїв від ходьби

( 8 Голосів, Всередньому: 4.75 із 5 )
Friday, 14 December 2012

екзскелет PowerWalkЗа останній час ми досить часто бачимо проекти екзоскелетів для військового використання, які збільшують силу і витривалість солдатів за рахунок енергії, збереженої у їх акумуляторних батареях. Екзоскелет PowerWalk, розроблений канадською компанією Bionic Power, також служить для полегшення важкої солдатської долі, але він діє зовсім іншим чином - при ходьбі він виробляє електричну енергію. У цьому зв'язку можна задатися питанням, так у чому ж полягає це полегшення? Адже солдтак, який носить такий екзоскелет, при ходьбі буде прикладати більше зусиль і витрачати більше своєї життєвої енергії.

Справа полягає у наступному: сучасні солдати, які мають у своєму спорядженні освітлювальні прилади, прилади нічного бачення, портативні комп'ютери, засоби зв'язку та інші електронні пристрої, змушені нести на собі вантаж основних і додаткових акумуляторних батарей, призначених для постачання енергією електроніки. У середньому, солдат, який відправляється на виконання 72-годинного завдання, змушений нести на собі вантаж акумуляторних батарей, вагою близько 13 кілограм.

екзоскелет PowerWalk

У такій ситуації істотно полегшити життя солдату може екзоскелет PowerWalk, який чимось схожий на спортивний наколінник, важить 770 грам і може виробляти 12 Ват енергії при ходьбі у звичайному темпі. Такої кількості енергії цілком достатньо для того, щоб повністю зарядити акумуляторну батарею, ємністю як у чотирьох акумуляторних батарей мобільних телефонів. Додаткове навантаження, що виникає при носінні і використанні екзоскелета PowerWalk, істотно менше того навантаження, яке відчуває солдат, що несе "зайвий" запас енергії в акумуляторних батареях. Цьому сприяє інтелектуальна система керування навантаженням, яка підвищує кількість вироблюваної енергії тоді, коли солдатові стає легко йти, наприклад, у момент спуску з височини. При збільшенні природного навантаження, наприклад, на підйомі, система екзоскелета зменшує кількість виробленої енергії, а у деяких випадках взагалі вимикає повністю.

Екзоскелет PowerWalk є продуктом багаторічної роботи компанії Bionic Power, яка виконувала її відразу за трьома контрактами від Канадського управління оборонних наукових досліджень (Defence Research and Development Canada, DRDC), Управління перспективних дослідницьких програм Пентагону DARPA і американської армії. Канадські та американські військові у наступному році отримають у своє розпорядження дослідні екзоскелети PowerWalk. А після їх випробувань у польових умовах почнеться і промислове виробництво цих екзоскелетів.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org