Реклама

Робот-екзоскелет Power Loader розширить можливості людського тіла

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Monday, 14 January 2013

екзосклелет Power LoaderТе, що ви бачите на наведеному знімку і відеоролику, є екзоскелетом-роботом Power Loader, розробкою якого займається компанія Activelink, яка, у свою чергу, є дочірньою компанією корпорації Panasonic. Кінцевою метою даного проекту є розробка повнофункціонального робота, який дозволить зняти обмеження, пов'язані з відносно малою силою і можливостями тіла людини. А використовуватися такий робот може у найрізноманітніших областях, починаючи з участі в операціях по ліквідації наслідків стихійних лих, катастроф, і закінчуючи виконанням важких робіт на будівельних майданчиках.

Екзоскелет Power Loader за допомогою датчиків зусилля вимірює силу, прикладену людиною-оператором до органів управління роботом, і підсилює її багаторазово за допомогою своїх серводвигунів. Це наділяє тіло людини воістину "нелюдськими" можливостями, а оточення людини частинами і деталями робота убезпечує її і створює безпечне середовище для роботи.

На самому початку реалізації проекту Power Loader фахівці компанії Activelink розробили великий варіант робота-екзоскелета, який багато в чому був схожий на подібний пристрій з науково-фантастичного фільму "Чужі". Але після не дуже вдалих спроб використання робота Power Loader при ліквідації наслідків аварії на ядерній електростанції Фукусіма, стало зрозуміло, що величезні роботи не дуже зручні в експлуатації і компанія Activelink попрямувала по шляху створення більш компактного варіанту робота-екзоскелета Power Loader.

екзосклелет Power Loader

"Ми хочемо зробити робота Power Loader здатним до перенесення 50-60 кг вантажу, при цьому він повинен залишатися здатним пересуватися з максимально можливою швидкістю. Його "ноги", розраховані на більш високі навантаження, можуть використовуватися для встановлення на них якого-небудь важкого додаткового обладнання, наприклад, антирадіаційну захисту. У кожній підошві, на якій стоїть людина, є датчики, здатні розкласти зусилля, що прикладається людиною по шести векторах. Дані від цих датчиків використовуються для управління трьома суглобами кожної кінцівки, рівномірно розподіляючи навантаження від вантажу" .

Перший варіант робота Power Loader, який можна побачити на відеоролику, служить в якості випробувальної платформи технологій керування і регулювання потужності, що розробляються фахівцями компаній Activelink і Japan Atomic Power Company. І навіть цей дослідний зразок вже зараз може "не напружуючись" втримати вантаж вагою 30 кілограм у кожному зі своїх маніпуляторів.

"Після доопрацювання всіх технологій ми почнемо займатися розробкою повногабаритного робота-екзоскелета. Але на відміну від першого зразка, новий робот буде використовувати всього 22 електродвигуна і буде здатний ефективно переносити вантаж, вагою не менше 100 кілограмів".

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org