Реклама

Компанія Corning розробила гнучке скло, яке можна намотувати у рулони

( 4 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Wednesday, 23 January 2013

гнучке склоТеррі Отт (Terry Ott), інженер з Corning Inc., Розробив спосіб серійного виробництва гнучкого скла, яке буквально можна намотувати у рулони. Ця американська скляна компанія, можливо, знайома вам по загартованому склу Gorilla Glass, запровадженого у безлічі гаджетів, починаючи з перших iPhone. Причому запроваджене після півстолітнього перебування під сукном у засіках корпорації, яка вирішила, що міцне, але легке скло світу ні до чого.

Нещодавно в Corning зацікавилися гнучким склом. Мова йде про Corning Willow - надтонкий матеріал, не товстіше 100 мкм і втричі тонший за Gorilla Glass. Без труднощів не обійшлося: одна справа, коли потрібно просто виготовити міцне скло завтовшки з аркуш паперу, і зовсім інша - поставити його на потік за розумною ціною. Але якості у Willow унікальні: якщо потрясли листом такого скла, звучати він буде з тим же шелестом, що й листок паперовий. Однак згинати його у рулони виявилося дещо складніше, ніж уявлялося спочатку.

Можна, звичайно, робити ось так:

Саме так вироблялося у цій компанії скло раніше, тобто нарізають на шматки, за розміром підходящі для випуску дисплеїв і телевізорів. Для більш тонкого матеріалу той же техпроцес не підходить: занадто дорогим виходить продукт. І пан Отт розробив з колегами виробничу лінію, яка виробляє Willow смугами довжиною у ... три футбольні поля, причому кожна смуга змотується у рулон і у такому вигляді постачається замовнику. Метод, зрозуміло, менш витратний: устаткування не втрачає часу на різання, не витрачається і саме скло.

гнучке скло Corning Willow

Тепер комплектувальники електроніки, напевно, будуть отримувати скло в рулонах. (Тут і нижче ілюстрації Corning Inc.)

У цілому процес виглядає саме так, як показано на відео: при переповненні ємності зі склом воно стікає по краях і твердне внизу. Террі Отт зміг вірно вибрати точку, у якій ще не до кінця застигле скло замість нарізки починають змотувати, і тільки тоді намотка (наскільки б дивно це не звучало стосовно до скла) виявилася відносно простою і швидкою справою.

Яким би гнучким не здавався цей прозорий матеріал, це не пластик, а справжнісіньке скло.

Краї скляної стрічки при намотуванні захищаються спеціальними пластиковими смужками, що запобігають ушкодження. Крім можливості виготовлення власне скла за рулонною технологією, у перспективі новий матеріал, міркує технолог, може дозволити реалізувати за тією ж методикою і збірку дисплеїв (набагато швидше, ніж це робиться сьогодні, коли маніпуляції проводяться з окремими заготовками). Більш того, консультації з партнерами з приводу можливого переоснащення їх виробничих ліній показали, що все це реально - якщо, звичайно, Corning Willow буде успішним.

Перші пристрої, що використовують нове гнучке скло в екранах, повинні з'явитися вже у 2013 році.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: science.compulenta.ru