Реклама

В області прозорих дисплеїв та невидимої електроніки намітився прогрес

( 1 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Monday, 09 February 2009
ElectronicsКаліфорнійські вчені повідомили про прогрес у області “невидимої електроніки” та прозорих дисплеїв, що можуть знайти широке застосування у виробництві приладних панелей на лобовому склі, а також для електронного паперу.Вчені описують розробку мініатюрних прозорих електронних схем, найпотужніших зі свого роду на сьогоднішній день, що можуть відкрити шлях прозорій електроніці та іншим футуристичним предметам, таким як гнучкі електронні газети та дисплеї, вбудовані в одяг.

У новому дослідженні Чонгву Жоу (Chongwu Zhou) разом з колегами підкреслює, незважаючи на те, що вчені вже раніше розробляли прозорі схеми в нано-масштабах, попередні версії обмежуються групою матеріалів, що являють собою прозорі напівпровідники.

nevydyma_electronika

(Ілюстрація: ACS) - Натисніть для збільшення


Дослідники розробили прозорі тонкоплівочні транзистори (TTFTs), що складаються зі строго вибудуваних одностінних вуглецевих нанотрубок – кожна приблизно 1/50,000 товщини людської волосини. Вони прозорі, гнучкі та мають хороші характеристики. Лабораторні експерименти показали, що TTFTs можуть бути легко застосовні на поверхні скла та пластику, крім того, вони є перспективними в ряді інших можливих практичних застосувань.

nevydyma_electronika_pryklad

 

 

За матеріалами: infuture.ru