Реклама

IBM створили революційний мікроскоп

( 5 Голосів, Всередньому: 2.80 із 5 )
Tuesday, 13 January 2009

IBM_microscopeУ науково-дослідній лабораторії IBM у Каліфорнії створений мікроскоп, графічна роздільна здатність якого в 100 млн раз перевищує розрішення сучасних магнітно-резонансних томографів, що застосовуються у лікарнях. Як розповіли в підрозділі IBM Research, новий мікроскоп створений для проведення комплексних тривимірних досліджень на атомному рівні.

Розробники системи пояснюють, що вона може бути використана для гранично детального дослідження захворювань, а також для створення нових медичних препаратів. "Технологія, використана при створенні пристрою, використовується для дослідження вірусів, бактерій, протеїнів і різних біологічних елементів", - говорить операційний віце-президент IBM Research Марко Дін.

Рік тому фізики з Національної лабораторії їм Лоренца в США почали у своїх дослідах використовувати найпотужніший у світі мікроскоп - 4-метровий електронний мікроскоп TEAM (Transmission Electron Aberration-Corrected Microscope) для створення тривимірних атомних структур. За словами Пітера Денеса, проектного менеджера TEAM, мікроскоп дозволяє побачити структури в сотні разів більш дрібні, ніж дозволяють побачити оптичні мікроскопи.

IBM говорить, що її розробку по розрішенню можна порівняти з TEAM, однак вона основана на технології форсованої магнітно-резонансної мікроскопії. Ця технологія здатна виявляти дрібні магнітні поля  будь-яких фізичних об'єктів. Крім того, були використані нові техніки для створення високоякісних знімків, що дозволяють роздивитися поверхню, також мікроскоп під час роботи не впливає на інше обладнання.

"Техніка магнітно-резонансних томограм відома як потужний засіб для медичного сканування, однак її використання в мікроскопах було обмеженим. Ми сподіваємося, що створена техніка нано-магнітно-резонансних томограм дозволить вченим прямо вивчати внутрішні структури протеїнів та молекулярних комплексів", - говорить Ден Ругар, менеджер нанопроектів в IBM Research.

Відеопрезентація мікроскопу (англійською мовою):

 


За матеріалами: cybersecurity.ru