Реклама

Компактні ядерні реактори майбутнього Hyperion

( 3 Голосів, Всередньому: 4.33 із 5 )
Thursday, 15 January 2009

hyperionГлобальне потепління. Залежність від імпортованого палива. Інфраструктура, вразлива для природних і антропогенних катастроф. Непридатна для пиття вода, бідність, хвороби, суспільні хвилювання... Ці та ще більш серйозні проблеми можна вирішити лише знайшовши найбільш ефективне й безпечне вирішення проблеми енергетичної кризи, що все посилюється.

Більшість схиляється до того, що можливим рішенням енергетичних проблем майбутнього може стати ядерна енергія. Сонячна, геотермальна або енергія вітру - всі доступні технології важливі й будуть мати своє місце в остаточному вирішенні нашої глобальної енергетичної проблеми. Але головною "робочою конякою", все-таки, залишиться ядерна енергія.

Однак дотепер (до запуску проекту "Hyperion"), ядерну енергію й багато її переваг (чиста, доступна енергія без викидів в атмосферу) можна було одержати лише за допомогою великих, дорогих атомних електростанцій, будівництво яких займає 10 і більше років. Крім того, дальність поселень, їхня малонаселеність або відсутність достатнього простору зводить нанівець всю доцільність будівництва там великих АЕС.

Тут і вступає в гру "Hyperion" - винайдений у знаменитій Національній Лабораторії Лос-Аламоса (Los Alamos National Laboratory) малий модульний ядерний реактор, що пропонує всі вигоди ядерної енергії: чисту, безпечну енергію, доступну для віддалених районів нашої Планети. Придатний як для індустріального застосування, так і для забезпечення потреб населення, Гіперіон дає чисту енергію без емісії парникових газів. Вартість виробленої Гіперіоном енергії більш низька в порівнянні з енергією, для виробництва якої потрібне викопне паливо. А якщо розглядати новий проект у світлі інших альтернативних джерел енергії, що розвиваються (вітер, сонце, геотермальна активність), то
співвідношення вартості землі й матеріалів до кількості виробленої енергії робить малий ядерний реактор Hyperion ще більш привабливим.

Реактор досить малий для транспортування на судні, вантажівці чи поїзді (розмір Гіперіона - близько 1,5 метра завширшки). Реактор поміщається глибоко під землю й управляється дистанційно, що підвищує його безпеку. Модулі Гіперіона не мають ніяких частин, що рухаються, які можуть згодом стертися. Сам реактор щільно запечатується ще на етапі виробництва. Навіть якщо реактор відкрити або зруйнувати під час експлуатації, унікальні технології безпеки, застосовані при його виробництві, не приведуть до викиду радіоактивного палива. У реакторі використовується дуже маленька кількість палива, що негайно охолоджується, якщо реактор розкрити. Після п'яти років експлуатації утворюється кількість відходів, розміром трохи більше бейсбольного м'яча.
Відпрацьований матеріал легко піддається рециркуляції.

hyperion_big

Гіперіон виробляє 25 мегават електроенергії - досить, щоб забезпечити електрикою приблизно 20 тисяч будинків чи будинків такого ж індустріального еквівалента. Об'єднуючи модулі в мережу, можна виробляти більше енергії для більших потреб.

 

 

За матеріалами: www.hyperionpowergeneration.com