Реклама

У Росії збудують першу у світі плавучу атомну електростанцію

( 13 Голосів, Всередньому: 4.38 із 5 )
Wednesday, 17 July 2013

ПАТЕС "Академік Ломоносов"Олександр Вознесенський, генеральний директор Балтійського заводу у Санкт-Петербурзі, одного з найбільших суднобудівних підприємств Росії, виступаючи з доповіддю на 6-му Міжнародному військово-морському салоні, оголосив про те, що на одному з суднобудвних заводів його підприємства відновилися роботи по спорудженню першої у світі плавучої атомної електростанції (ПАТЕС). Згідно з планами робіт, які кілька разів вже заморожувалися, відсуваючи терміни на пізніший час, спуск судна, названого "Академік Ломоносов", повинен відбутися у 2016 році.

Слід зауважити, що проекти подібних плаваючих ядерних електростанцій розробляються і вже розроблені у багатьох країнах, включаючи Сполучені Штати і Китай, але досі ніде ще не було розпочато будівництва такого судна-електростанції, незважаючи на всі вигоди і переваги, які воно може надати людям . А надати це судно може досить велику кількість електроенергії в областях узбережжя, де спостерігається її гостра нестача, тепло і прісну воду, що має дуже важливе значення внаслідок наявності у Росії посушливих областей і областей, де рівень електрифікації ще далекий від необхідного.

На борту "Академіка Ломоносова", судна водотоннажністю 21500 тонн, будуть встановлені дві модифіковані енергетичні установки KLT-40, здатні видати 70 МВт електричної енергії та 300 МВт енергії у вигляді тепла, чого цілком достатньо для забезпечення енергетичних потреб міста з населенням у 200 тисяч чоловік. Судно також зможе працювати у режимі опріснювача морської води, видаючи 240 тисяч кубічних метрів прісної води на добу.

ПАТЕС "Академік Ломоносов"

У конструкції ПАТЕС "Академіка Ломоносова" будуть закладені всі найсучасніші досягнення суднобудівництва. Судно, екіпаж якого налічує 69 осіб, буде здатне витримати вплив хвилі-цунамі і залишитися неушкодженим при зіткненні із сушею чи іншим судном. У конструкції атомно-енергетичної частини ПАТЕС буде використаний весь досвід, накопичений протягом 50-річної експлуатації атомних судів, підводних човнів і криголамів, що забезпечить дотримання всіх норм безпеки, встановлених Міжнародним агентством з атомної енергетики (International Atomic Energy Agency).

Плаваюча атомна електростанція "Академік Ломоносов", згідно далекосяжним планам Росії, повинна стати першим судном майбутнього "енергетичного флоту", який буде забезпечувати енергією і теплом міста у найвіддаленіших куточках країни. Спорудження ПАТЕС "Академік Ломоносов" було розпочато у 2007 році на Северодвінському суднобудівному підприємстві "Севмаш". Буквально через рік конструкції судна були перевезені на Балтійський завод у Санкт-Петербург, де у зв'язку з браком фінансування всі роботи були зупинені на два роки. Але у грудні 2012 року між компанією "Росенергоатом" і Балтійським заводом був підписаний новий контракт, завдяки якому все зрушило з мертвої точки і роботи по спорудженню "Академіка Ломоносова" були продовжені.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org