Реклама

Електричний струм допоможе боротись із корозією металів

( 3 Голосів, Всередньому: 2.67 із 5 )
Tuesday, 18 October 2011

корозія металуБританські дослідники пропонують піддавати сталеві конструкції впливу струмом, щоб запобігти їхньому мимовільному руйнуванню внаслідок корозії.

Група фахівців із Університету Хартфордшира на чолі з Андреасом Хрісанту, що проводила експерименти по впливу електрики на мікроструктуру сталі, з'ясувала, що вона допомагає знизити рівень корозії на 50%. Було проведено сім дослідів, у яких крізь сталеві аркуші товщиною від 0,8 до 1,5 мм і циліндричну болванку діаметром 10 мм пропускався струм. В одному з тестів на метал впливали електромагнітним полем близько трьох хвилин.

Вченим вдалося одержати більш однорідну структуру і частково позбутися від залишкових напружень - механічних напружень, що залишаються у металі після впливу зовнішніх сил і приводять до дефектів, які, у свою чергу, змінюють електрохімічну поведінку матеріалу. Якщо їх вчасно не усунути, вони можуть стати причиною корозії.

Поки що дослідники не до кінця розібралися у механізмах цих процесів. Наприклад, не ясно, як довго і з якою частотою необхідно «електрифікувати» сталь, аби це спричинило потрібний ефект.

Пан Хрісанту має намір зацікавити своєю розробкою приватних інвесторів: збитки від корозії величезні і в одній тільки Великобританії становлять близько 30-40 мільярдів фунтів стерлінгів щорічно. А поки дослідження ведеться на ґрант від європейського фонду Marie Curie Incoming International Fellowships у розмірі 278,7 тисяч євро.

 

 

За матеріалами: science.compulenta.ru