Реклама

Приливний електрогенератор Searaser працює як звичайний велосипедний насос

( 4 Голосів, Всередньому: 4.75 із 5 )
Saturday, 28 January 2012

приливний електрогенератор SearaserНовий тип приливного генератора пропонує ефективний і надійний спосіб виробництва електрики. Генератор за назвою Searaser дуже простий і за принципом дії схожий на велосипедний насос.

На відміну від інших приливних енергетичних установок, найтендітніші частини Searaser знаходяться не у недружньому до техніки навколишньому середовищі океану, а на березі. Таким чином вирішується головна проблема приливної енергетики: складність обслуговування, швидке зношування, корозія та практично гарантована поломка техніки під час шторму.

Приливна енергетика має великі перспективи, тому що морські хвилі постачають електрику безупинно, цілодобово й у будь-який сезон, на відміну від вітряків чи сонячних панелей. Однак захист глибинних приливних електрогенераторів (особливо, їх електросистем) від непогоди та корозійно-активної морської води - досі дуже складне технічне завдання. Тому такі установки дуже дорогі у виробництві та обслуговуванні.

Система Searaser компанії Ecotricity використовує підйом і падіння рівня води, тобто звичайні хвилі. Основна частина конструкції - це вертикальний поршень, розташований між двома буями. Один буй-поплавок плаває на поверхні води і з'єднаний із поршнем. Поршень рухається у циліндрі, а циліндр міцно кріпиться до закріпленого на морському дні другого буя. Хвилі піднімають і опускають буй-поплавок, він у свою чергу пускає у хід поршень, подаючи воду на лопаті берегових генераторів.

Прототип Searaser вже успішно випробуваний. Очікується, що серійне виробництво системи почнеться у 2014 році. Розробники заявляють, що 200 пристроїв Searaser, встановлених на глибині від 18 до 30 метрів, зможуть безперебійно постачати енергією 236 тис. будинків.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru