Реклама

Випробувано морський вітряк, здатний накопичувати електроенергію

( 2 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Tuesday, 27 September 2011

морський вітрякУстановка, створена у Швеції, не тільки перетворює енергію вітру в електрику, але й може використовуватися як накопичувач кінетичної енергії.

Вітрогенератор SeaTwirl, розроблений компанією Ehrnberg Solutions, володіє цілим рядом переваг. Агрегат має вертикальну вісь обертання і тримається на поверхні води. Така конструкція дозволяє акумулювати енергію повітряних потоків з будь-якого напрямку, а також усуває необхідність у масивних і дорогих опорах.

Крім того, нижній елемент обертової частини SeaTwirl, що має форму тора, діє як маховик: він заповнюється водою і продовжує по інерції обертатись навколо своєї осі навіть у повний штиль.

Обертова частина розташована над водою, а у глибині ховається довга стрижнеподібна конструкція, що кріпиться на тросах до дна. Внизу є електрогенератор із проводами, що відходять від нього, а у центральній зоні «стрижня» спливає і занурюється поплавок, що обертається разом із надводним механізмом.

морський вітряк

SeaTwirl: обертова частина (1), тор-маховик (2), поплавок (3), електрогенератор (4).

При сильному вітрі поплавок під дією відцентрових сил піднімається до поверхні, і вода, що нагромадилася в ньому, перетікає у тор. Згодом «бублик» виявляється повністю заповненим. Якщо вітер пропаде, надводний елемент продовжить обертатися, забезпечуючи безперебійну генерацію енергії, поки з нього не витече вся вода.

Минулого місяця Ehrnberg Solutions протестувала дослідну установку Prototype III біля шведського узбережжя неподалік від міста Хальмстад, підтвердивши працездатність конструкції. Інженери націлені на великі об'єкти, які будуть підніматися на 210 м над водою і занурюватись під воду на 228 м. Номінальна потужність такої установки складе 10 МВт, практична - 4,5 МВт. А запасеної енергії (25 МВт-год) буде вистачати на те, щоб протягом години забезпечувати енергетичні потреби 8 тис. приватних будинків.

 

 

За матеріалами: science.compulenta.ru