Реклама

Вчені навчились візуалізовувати думки людини за допомогою МРТ

( 4 Голосів, Всередньому: 4.75 із 5 )
Tuesday, 04 October 2011

думкиУ майбутньому можна буде «підключатися» до мозку людини у комі та спостерігати її видіння, а також записувати сни на відео. У цьому впевнені вчені з Каліфорнійського університету в Берклі, що зробили перший крок у потрібному напрямку. Дослідникам вдалося створити МРТ-реконструкцію зображень, які спостерігали піддослідні.

За допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії та комп'ютерного моделювання вчені розшифрували і відтворили динамічні зображення, побачені учасниками експерименту. Як матеріал використовувалися трейлери голлівудських фільмів.

Поки можливо реконструювати лише те, що було побачено, але, за словами нейробіолога Джека Гелента, цей прорив є вихідною точкою до репродукції недоступних іншим «відеозаписів» людського мозку - снів та видінь. Також технологію можна буде застосовувати у медицині, щоб дізнатись, що переживають люди у стані коми, після перенесеного інсульту або особи з нейродегенеративними захворюваннями.

Крім того, на основі технології можна буде розробити спеціальний інтерфейс, щоб люди з паралічем кінцівок могли подумки керувати комп'ютерами та іншою технікою.

«Наші зорові відчуття схожі з переглядом фільму», - говорить колега Гелента Шиндзі Нісімото. - «Щоб наша технологія знайшла широке практичне застосування, ми повинні зрозуміти, яким чином мозок обробляє ці зображення».

Раніше Геленту з колегами вдалося зафіксувати активність у зоровій корі учасників експерименту, що переглядають чорно-білі фотографії. Потім за допомогою томографа і комп'ютерної реконструкції дослідники з великою долею ймовірності могли визначити, яку фотографію бачив піддослідний.

 

 

За матеріалами: iscience.ru